Samsung Z300: ten, se kterým Eurotel rozjede 3G (první pohled)

O Samsungu Z300 se ví už nějakou dobu. Právě teď ale nastala pravá chvíle, abychom si jej představili podrobněji. Eurotel toto véčko se dvěma kamerami plánuje zařadit do první linie konvoje, který se na vás bude valit po spuštění UMTS.
Samsung Z300: ten, se kterým Eurotel rozjede 3G (první pohled)

Samsung přichystal mobilní telefon pro sítě třetí generace. Z vnějšku je to docela uhlazené, uvnitř odvážnější véčko s označením Z300. Viděli jsme jej už na letošním CeBITu, tehdy ale zaujal spíše model Z130 a jeho zvláštní konstrukce, kdy se displej dal otočit na šířku a tělo telefonu přitom zůstalo v původní poloze.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung Z300 na oficiálních fotografiích

Ten otevírací vzadu

Véčko Z300 na první pohled nemusí zaujmout, má ale nejednu přednost ve funkční výbavě. V zavřeném stavu je to nepříliš nápadný telefon o rozměrech 89 × 48 × 26 milimetrů. Má integrovanou anténu a hmotnost 110 gramů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Největší část krytu je stříbrná. Aby to ale nebyla nuda, je přední část přeplátována černým nebo modrým plastem. V něm jsou nejnápadnější tři prvky – obruba vestavěného fotoaparátu, sklíčko blesku a vnější displej. Ten je vzhledem k proporcím těla docela rozměrný, je vyroben technologií OLED a umí rozsvítit svých 64 × 80 obrazových bodů. Můžete očekávat hru 65 tisíc barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Živé obrázky Samsungu Z300

Poznámka: všechny živé fotografie byly pořízeny redakcí serveru Cellman.it

Při pohledu zezadu se objeví částečně zasahující černý či modrý plast, daleko oko uživatele ale dřív spočine na masivních mřížkách stereofonních reproduktorů. Takové řešení slibuje spolu s podporu souborů MP3 nebo 64hlasou polyfonií nadprůměrný zvukový projev.

Na levém boku je kolébka pro ovládání hlasitosti, sklíčko infraportu a konektor miniUSB pro přenášení dat. Napravo najdeme spoušť fotoaparátu a krytku slotu pro paměťové karty. Vnitřní paměť dává k dispozici kapacitu 50 MB a je dále rozšiřitelná právě kartami, konkrétně typu TransFlash.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zajímavé detaily

Není až takový „kravaťák“

Po otevření se ukáže odvážněji střižená klávesnice. Hlavní zásluhu na tom má hlavní ovládací prvek. Ve tvaru fontány kombinuje čtyřsměrné kruhové tlačítko s potvrzovacím středem, korekční klávesu, tlačítka pro vstup na wap a pro aktivaci videohovoru. Zcela nahoře jsou pak kontextové klávesy a spouštěč hudebního přehrávače. Červené a zelené sluchátko pro ovládání hovorů je umístěno zcela samostatně.

Klepněte pro větší obrázek
Klávesnice Z300

O kousek výš, na horním křídle véćka, je v pravé části ozdobného štítku optika vnitřní kamery. Protože Z300 podporuje kromě pásem GSM 900/1800/1900 MHz i UMTS, bude druhý fotoaparát fungovat jako kamera pro videohovory. Má vzhledem k ostatním přídavným kamerám poměrně vysoké rozlišení, přesně 640 × 480 obrazových bodů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Levý bok pravá strana  slot pro TransFlash baterie

Hlavní fotoaparát zvládne 1,3 megapixelu, umožňuje natáčet videozáznamy ve formátu MPEG4 a snímanou scénu přiblížíte čtyřnásobným digitálním zoomem. Ve špatných světelných podmínkách pomůže blesk. Všechny obrázky ukáže aktivní TFT displej s rozlišením 176 × 220 a s 262 tisíci barvami.

Jen tečte data, tečte

Ne vždy se v telefonech značky Samsung setkáme s e-mailovým klientem. V modelu Z300 naštěstí chybět nebude, klasicky je implementována i Java MIDP 2.0 a wap ve stejné číselné verzi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Srovnání s modelem Z500

O přísun dat se postará podpora GRPS třídy 10 nebo přímo UMTS. Podpora EDGE chybí. Do okolí je možné obrázky, melodie nebo fotografie posílat přes infraport anebo rychleji pomocí Bluetooth. Díky konektoru miniUSB nebude problém synchronizovat kalendář nebo kontakty s počítačem. Klasického Mass Storage se však zřejmě nedočkáme.

Do Vánoc je tu

Z našeho živého zpravodajství z tiskové konference Eurotelu jste se dozvěděli, že operátor hodlá své UMTS spustit první prosincový den tohoto roku. Vedle Nokie N70 a Sony Ericssonu K600i bude bojovat o rychlé rozšíření sítě třetí generace mezi uživateli i Samsung Z300. Plnou cenu odhadujeme na 12 tisíc korun, Eurotel jej bude při nejvyšším plnění dotovat až na symbolickou jednu korunu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podrobné parametry Samsungu Z300 najdete v katalogu mobilů


Samsung Z300 ve zkratce:

 • rozměry a hmotnost: 89 × 48 × 26 mm, 110 g
 • konstrukce: véčko
 • barevné provedení: černo-stříbrná, modro-stříbrná
 • síť: GSM 900/1800/1900 MHz + UMTS 2100
 • displeje:
  vnitřní: 262 tisíc barev při rozlišení 176 × 220 obrazových bodů, aktivní TFT
  vnější: 65 tisíc barev a rozlišení 80 × 64 pixelů, technologie OLED
 • fotoaparát:
  hlavní: rozlišení 1,3 Mpx se čtyřnásobným digitálním zoomem a s vestavěným bleskem; možnost pořizování videozáznamů se stereozvukem
  druhý fotoaparát: kamera s VGA rozlišením (640 × 480) pro videohovory
 • paměť: 50 MB vnitřní paměti, s možností vkládat paměťové karty TransFlash
 • vyzvánění: MP3 vyzvánění
 • připojení k internetu: GPRS třídy 10, WAP 2.0, UMTS
 • připojení: Bluetooth, infraport, USB datový kabel
 • multimédia: 64hlasá polyfonie, formáty MP3, AAC, AAC+, MPEG, Real, H.263, stereofonní reproduktory
Diskuze (9) Další článek: Navigace Wayfinder je připravena pro javové mobily

Témata článku: Samsung, 3G, EU, Samsung Z300, První pohled, Euro, Nadprůměrný zvuk, Pohled


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21