Šance pro Samsung. Huawei odsouvá start ohebného Mate X až na listopad

Po jarním škobrtnutí skládacího telefonu Samsung Galaxy Fold u konkurenčního Huawei zjistili, že mají čas navíc, a tak začali ladit také jejich skládací Mate X. V červnu oznámili start prodeje na září, se stejným datem firma zacházela, i když jsme Mate X koncem června fotili v Praze.

Teď je září za rohem a TechRadar přináší zprávu přímo z tiskové konference v shenzenské centrály Huawei, že se prodej Mate X znovu odkládá na listopad. Redakce se pro jistotu ještě jednou obrátila na tiskové oddělení firmy a obdržela šalamounskou odpověď „Start prodeje Mate X je stále naplánovaný mezi zářím a listopadem 2019“.

Tak že by Samsung byl s upraveným Foldem přece jen první? Jaké problémy asi hasili v Číně? Jsme daleko od pravdy, když hádáme, že i tady šlo o ohebný displej?

Stále nemáme první, ale v Shenzenu finišují druhou generaci Mate X

TechRadar přináší ještě jednu zajímavou zprávu. V Shenzenu se mluvilo už o další generaci Mate X. Prý dostane ještě více displejů, než má první generace. Další displej má přibýt na zádech – místo stávajícího ocelového plátu přibude další dotyková plocha. Není úplně jasné, k čemu bude dobrá, ale minimálně to zní zajímavě. Premiéry bychom se měli dočkat příští rok (a patrně hned v prvním pololetí).

Diskuze (15) Další článek: Galaxy Note10 trhá rekord v Antutu. Spíše než mamutí výkon za to může změna metodiky

Témata článku: Huawei, Čína, Ohebný displej, Problém, Huawei Mate X, Shenzenu, Generace, TechRadar, Listopad, Praha, Displej


Určitě si přečtěte

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

** Jedinečná šance okusit neomezený internet v mobilu od T-Mobilu ** Twist karta s kreditrem 200 Kč aktuálně v Bille za 99,90 Kč ** Surfovat neomezeně můžete celé léto, dokonce i v roamingu

Filip Kůžel, Aleš Pospíšil | 66

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73