SanDisk představil „flešku“ s největší kapacitou na světě. Připojíte ji i k mobilu

SanDisk představil „flešku“ s největší kapacitou na světě. Připojíte ji i k mobilu

Americký výrobce pamětí Sandisk představil v rámci veletrhu CES nový typ flash disku s rekordní pamětí 4 TB. „Fleška“ zatím existuje pouze ve formě prototypu a kromě velikosti paměti o ní mnoho nevíme – snad jen to, že má standardní velikost jako jiné flash disky a je vybavena konektorem USB-C. Ten nevyčuhuje napevno z těla klíčenky, ale je součástí kratičkého kabelu.

Pokud se někdy zařízení dostane do komerčního prodeje, půjde kromě počítačů připojit i k většině smartphonů s příslušným konektorem a podporou externího úložiště. Cena takového USB flash disku by ale byla astronomická, a tak tento prototyp vnímáme spíš jako ukázku technologických schopností Sandisku, resp. jeho mateřské společnosti Western Digital.

Diskuze (6) Další článek: Tak snad už definitivně. Apple Pay přijde do ČR v březnu, tady je seznam bank

Témata článku: USB-C, CES, Konektor, Prototyp, Paměť, SanDisk, Rekordy, Western Digital, Standardní velikost, Flashka, Flash disk, Příslušný konektor, Pře, Mateřská společnost, Kapacita, Mobil, Komerční prodej, Rekordní paměť, Americký výrobce, Nový typ, MOBI, Externí úložiště, Disk


Určitě si přečtěte