Sazka je další vážný zájemce o post čtvrtého mobilního operátora

Podle informací zpravodajského portálu INFO.CZ bude jedním z pravděpodobných účastníků připravované aukce kmitočtů společnost Sazka, která spadá do impéria miliardáře Karla Komárka. Sazka provozuje největšího českého virtuálního operátora Sazkamobil, který by se v případě úspěchu v aukci postupně stal operátorem klasickým. Sazka tyto informace nevyvrací a potvrzuje, že se o tuto možnost zajímá.

„V současnosti z pozice největšího virtuálního operátora analyzujeme připravovanou aukci. Až na základě zveřejnění finálních podmínek aukce se rozhodneme, zda se jí zúčastníme,“ řekl INFO.CZ šéf komunikace Sazky Václav Friedmann.

Komárkova myšlenka na vstup do souboje s velkými telekomunikačními operátory není úplně nová. Když ministerstvo průmyslu vyhlásilo aukci na volné kmitočty v roce 2013, přihlásila se tehdy i společnost Sazka Telecommunications, ale v aukci neuspěla. Důvod byl tehdy velmi prozaický, firma z aukce odstoupila pouhé dvě minuty před jejím začátkem a umožnila tak uspět trojici tradičních český operátorů – O2, T-Mobile a Vodafone.

Tento scénář se nyní nemusí opakovat. Ministerstvo průmyslu sice nepotvrdilo, že se do aukce chystá vstoupit Sazka, ale připustilo, že jedná i s domácími zájemci. „Jednáme a mluvíme o možnosti účasti v aukci s řadou potenciálních uchazečů. Kromě domácích jednáme s možnými zájemci například v USA, Koreji a v dalších zemích,“ uvedl šéf komunikace Ministerstva průmyslu a obchodu Jan Piskáček.

Vláda chce, aby trh získal čtvrtého operátora v rámci aukce kmitočtů pro sítě 5G. Vedle třetiny z nabízených frekvencí by získal zároveň právo na takzvaný národní roaming. Mohl by tak působit v síti stávajících operátorů, dokud by se mu nepodařilo postavit vlastní infrastrukturu.

Diskuze (38) Další článek: Antutu zveřejnil dubnový výkonnostní žebříček. Medailové pozice patří Xiaomi

Témata článku: Čtvrtý operátor, 5G, USA, Sazkamobil, Aukce, Sazka Telecommunications, Aukce kmitočtů, Mobilní operátor, Zájemce, Vážný zájemce, Kmitočet, Operátor, Sazka


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

** Kompromisy ve výbavě nejsou omezující ** Čtečka v displeji překvapí rychlostí i minimem chybných čtení ** Telefonu chybí nějaká specialita, kterou by se dokázal blýsknout

Martin Herodek | 5

RECENZE: Xiaomi Mi 9T – šikovný hezoun, který periskopem nakukuje o třídu výš

RECENZE: Xiaomi Mi 9T – šikovný hezoun, který periskopem nakukuje o třídu výš

** Cenovka střední třídy, avšak pocitově napůl v třídě nejvyšší ** Periskopová selfie kamerka a stylová záda = designový skvost ** Minimum kompromisů a chyb, tohle by mohl být prodejní trhák

Jakub Vrbacký | 27

RECENZE: Motorola One Vision – Android One v protáhlém provedení

RECENZE: Motorola One Vision – Android One v protáhlém provedení

** Průstřel zabírá zbytečně moc místa, výřez by byl lepší ** Na střední třídu více než štědré úložiště a podpora paměťovek navrch ** Ve všech směrech vyvážený telefon boduje cenou a Androidem One

Martin Herodek | 30