Sazkamobil nechystá účtování po minutách. Předplacenky velkých operátorů jsou i dvakrát dražší

Sazkamobil nechystá účtování po minutách. Předplacenky velkých operátorů jsou i dvakrát dražší

Největší nezávislý český virtuál Sazkamobil může jedině vydělat na rozhodnutí síťových operátorů účtovat na předplacených kartách po celých minutách. Naposled se k této neférové praktice z minulosti rozhodl vrátit Vodafone. O2 a T-Mobile na svých předplacenkách účtovali v režimu 60+60 už dříve a Vodafone tak jenom potvrdil, že aktivně mění parametry tak, aby postupoval ve shodě se svými dvěma většími konkurenty.

Trh s předplacenými kartami přitom stále není úplně zanedbatelný. U síťových operátorů je předplacenkářů zhruba 30 %, u virtuálů dokonce dvě třetiny. Právě Sazkamobil se rozhodl využít negativního PR „velké trojky“ a připravil cenové srovnání založené na jednoduchém příkladě. Ze statistik vyextrahoval údaj, že průměrný hovor na jeho předplacenkách trvá 102 sekund, tedy 1 minutu a 42 sekund.

Klepněte pro větší obrázek

Při nepoctivém účtování se 102 sekund rovná 120 sekundám. Tak je to u všech tří velkých operátorů T-Mobile, O2 a od 1. července 2019 i Vodafonu. Naproti tomu Sazkamobil účtuje 60+1, takže při sazbě 2,50 Kč za minutu se po uplynutí 60 sekund počítá z každé další minuty vždy pouze poměrná část. Ostatní operátoři ji naúčtují celou. I při stejné ceně za minutu by se tak průměrný hovor prodražil o 15 %, někteří operátoři ale mají ceny tak vysoké, že je u nich stejně dlouhý hovor proti Sazkamobilu dražší více než dvakrát.

„U Sazkamobilu účtujeme 60+1 a nehodláme to měnit. Díky změně účtování u všech síťových operátorů na 60+60, je naše nabídka předplacené karty ještě výhodnější než byla předtím,“ říká Jan Schmiedhammer, ředitel Sazkamobilu.

Diskuze (38) Další článek: Samsung připravuje nástupce hodinek Galaxy Watch. Dočkáme se již velmi brzy

Témata článku: Operátoři, Virtuální operátoři, T-Mobile, O2, Vodafone, Předplacené karty, Sazkamobil, Pokřivený trh, Zlodějna, Účtování, Jan Schmiedhammer, Minuta, Velký operátor, Pře, Předplacenka, Operátor, Předplacená karta, Sekunda


Určitě si přečtěte