Sendo D800 – nejlehčí mobil na světě

Výrobce mobilních telefonů, společnost Sendo, nejspíše neznáte. A přitom je to právě ona, která uvedla na trh nejlehčí GSM mobil na světě.
Sendo D800 – nejlehčí mobil na světě
Výrobce mobilních telefonů, společnost Sendo, nejspíše neznáte. A přitom je to právě ona, která uvedla na trh nejlehčí GSM mobil na světě.

Nováček Sendo

Slyšeli jste o mobilu značky Sendo? Já už ano. A pokud vše půjde, tak jak si nová firma na trhu s mobily slibuje, budeme o ní všichni slyšet ještě hodně. Čas ukáže, jak se dokáže mezi zaběhlými značkami prosadit nováček.

Trh s mobilními telefony je obrovský a výdělky jsou stále větší a větší. Tak proč si nezaložit vlastní společnost? Sendo vznikla v srpnu roku 1999 a jejím cílem je nabízet spolehlivé mobily s vysokým výkonem a nízkými cenami. Její tým prý tvoří pracovníci posbíraní s různých telekomunikačních společností po celém světě. Centrála je v Birminghamu, další pobočka je v Hong Kongu. Zatím se vyrábí v Číně, příští rok se však má začít v Evropě. Centrála pro distribuci v Evropě má sídlo v Holandsku. Rok se s rokem sešel a je tu Sendo D800.

Tak lehký a tak pěkný

Tolik o firmě a teď se mrkneme na toho „podvýživence“. S hmotností 68 gramů je o rovných jedenáct gramů lehčí než Nokia 8210, která zatím držela v tomto směru primát. Ale nízká hmotnost není to jediné, co mobil nabízí.

Na velkém šestiřádkovém displeji s ledově modrým podsvícením by se skvěle WAPovalo, ale výrobce se zatím o WAPu nezmiňuje. Škoda.

Klávesnici mobilu zakrývá aktivní flip. Mobil je v klasickém stříbrném provedení, napodobenina kovu jen podtrhuje, komu je mobil určen. Mimo kovové šedi se bude dodávat v barvě tyrkysové, lesní zelené a ohnivě červené. Dvě boční tlačítka slouží k úpravě hlasitosti reproduktoru a kontrastu displeje.

Ke komunikaci s okolím má mobil integrován hardwarový modem s rychlostí 14,4 kb/sec a infraport. Baterie má slušnou výdrž v pohotovosti, ale s dobou hovoru už je to kapánek horší.

O zkrácení dlouhého času se postarají čtyři hry. A když vás přestanou bavit, můžete se zaposlouchat do vyzváněcích melodií, kterých má tento mobil 50, vibrace nevyjímaje. Nebo si může textovat rychlostí T9.

Mobil si budete moci vyzkoušet až příští rok, přesné datum uvedení na evropský trh však ještě není známo. Cena se má pohybovat okolo 475 euro, což je přibližně 13 tisíc korun. A to je podle mě za nejmenší mobil na světě docela dobrá cena.

Ve zkratce:

 • Sendo D800
 • Rozměry: 102 x 44 x 19 mm
 • Hmotnost: 68 g
 • Síť: 900/1800 MHz
 • Baterie: Li-Ion
 • Pohotovostní doba: až 300 h
 • Doba hovoru: až 180 min
 • Displej: grafický, 6 řádků
 • Paměť: pouze na kartě SIM
 • Zvonění: 50 melodií, vibrace
 • Další vlastnosti a funkce: časové funkce, T9, hardwarový modem, IrDa, hry, datové přenosy 14,4 kb/s
Diskuze (8) Další článek: Co na nás chystá Palm v příštím roce

Témata článku: Ostatní, Nokia 8210, Svět, Mobil

Určitě si přečtěte