Sendo J520 - lehoučký drobeček

Jak by měl vypadat ideální mobilní telefon? Určitě by měl dobře vypadat, měl by být plný užitečných funkcí, měl by být pokud možno co nejmenší a v kapse by neměl být téměř vůbec cítit. Stejný je nový mobil anglického Senda – J520.
Sendo J520 - lehoučký drobeček

Klepněte pro větší obrázekPřed nedávnem ještě zcela neznámá firmička Sendo ještě ani neexistovala, a dnes již má na svém kontě téměř desítku vlastních mobilních telefonů. Nejnovějším modelem je Sendo J520. Pokud dění okolo těchto mobilů sledujete, hned na první pohled poznáte jasnou podobnost se starším modelem S200, od kterého je nový model téměř k nerozeznání. Máte v podstatě pravdu, protože model 200 se vyrábí ve dvou verzích (S, D) a nové J520 je vylepšeným modelem řady D – přidává především výměnné kryty a disponuje větším množstvím funkcí a delší výdrží na baterie při zachování velmi příjemné hmotnosti.

Lehká váha

S hmotností pouhých 75 gramů skutečně ve spoustě případů zapomenete, v které kapse telefon vlastně máte. Nemusíte mít ale strach, při příchozím hovoru nebo textovce na sebe Sendo upozorní silnými vibracemi, za které by nemusel stydět kousek o několik řádů větší. Udávaná pohotovostní doba 300 hodin nebo až 180 minut hovoru se může zdát při rozměrech tohoto telefonu jako přehnaná, avšak po osobních zkušenostech se Sendem D800 tomuto prohlášení věřím – Sendo to s výdrží svých mobilů prostě umí.

Poměrně velký grafický displej má rozlišení 96 x 64 obrazových bodů a dokáže „nakreslit“ až šest řádků textu přijatelné velikosti. Ovládání je díky animovanému systému menu velmi přehledné a poměrně intuitivní. Chcete-li se odlišit, můžete vyměnit přední i zadní kryt, složit si vlastní melodii nebo zobrazit na displeji logo nebo spořič. Loga a melodie lze posílat textovkou nebo stahovat z Internetu prostřednictvím wapového prohlížeče, který se sítí komunikuje rychlostí 14,4 kb/s. Samozřejmostí je T9, která by v případě, že by o telefon projevil zájem některý z našich operátorů, byla v češtině.

Překvapení? Ale kdepak!

Nové Sendo nás ničím nepřekvapilo – anglický výrobce poměrně přesně udržuje nastavenou linii a všechny jeho mobily jsou opravdu vyladěné k dokonalosti a nevyskytuje se v nich spousta chyb, které provází firmware mobilů jiných renomovaných značek. Musím si ale opět postesknout, že Sendo nelze zakoupit také v Čechách, protože mobilní telefon těchto vlastností v ceně kolem 250 euro hned tak neseženeme.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Sendo J520
  • Síť: GSM 900/1800
  • Rozměry: 114 x 50 x 25 mm
  • Hmotnost: 75 gramů
  • Pohotovostní doba: 300 hodin
  • Doba hovoru: 180 minut
  • Displej: 96 x 64 pixelů
  • Podporované funkce: WAP, vlastní melodie a obrázkové textovky, 4 hry, kalkulačka, kalendář, upomínkovník, výměnné kryty, T9, datové přenosy 14,4 kb/s

 

Diskuze (10) Další článek: Další bankomaty pro dobíjení předplacenky Twist

Témata článku: Lehká váha, Spousta chyb, Zájem některý

Určitě si přečtěte