Sendo M550 je hezké véčko bez ošklivé antény

Na včerejší tiskovce uvedlo Sendo zajímavé véčko bez externí antény. Vnitřní displej má barevný, vnější inverzní a vypadá opravdu dobře.
Sendo M550 je hezké véčko bez ošklivé antény

Konference 3GSM World je stejně jako CeBIT plná mobilních novinek, nejvěští nášup čekáme během dneška a zítřka. Už včera se ale objevily první vlaštovky, např. v dnešním vydání popisovaný Sony Ericsson Z1010. Dalším zajímavým véčkem je Sendo M550.

Klepněte pro větší obrázek

Bez antény!

Nový M550 je prvním véčkem v historii této značky a rovnou bez externí antény, díky čemuž půjde o jedno z nejmenších véček na trhu. Současná véčka používají ve většině případů anténu pevnou, která jim podle mého názoru moc nesluší. Na druhou stranu se najdou lidé, kteří si véčko bez pevné antény nedokáží vůbec představit - je to otázka vkusu.

M550 váží jen 77 gramů a jeho rozměry jsou 82 x 46 x 19 mm. Sendo neuvádí typ a kapacitu baterie, podle údajů o výdrži by to ale nemuselo být tak špatné, jak to bývá u malých mobilů zvykem. M550 vydrží dle údajů výrobce od 180 do 400 hodin v pohotovosti a 120 až 300 minut při hovoru. V reálu to budou tak tři dny, ne více.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Jeden barevný, druhý inverzní

Uvnitř véčka se skrývá barevný displej s rozlišením 128 x 128 bodů, což v porovnání se Samsungy nebo novým Sharpem není příliš mnoho, ty mívají rozlišení 120 x 160 bodů. Sendo je ovšem malinké, tak asi proto toto omezení. Displej zobrazí 4096 barev, což je současný standard. Na jeho pozadí lze vložit obrázek nebo animaci. Vnější displej je inverzní a má rozlišení 96 x 64 bodů, tedy ne o mnoho méně než interní. Slouží k zobrazení stavových údajů jako stav baterie, čas apod. a také třeba příchozího hovoru.

Vyzvánění mobilu je samozřejmě polyfonické, mobil má patnáct standardních 16hlasých melodií a je rovněž možné nahrát další. Doufám, že bude podporovat melodie ve formátu MIDI či MMF, kterých jsou na internetu tisíce. Do adresáře se vejde pět set jmen. Mobil má dynamickou paměť, která je sdílená s obrázky, melodiemi, animacemi apod. Textovky lze psát pomocí T9, pokud se bude mobil dovážet k nám, mohla by slovník být i česky. Nechybí podpora EMS, MMS však ano; EMS lze posílat podle tiskové zprávy i v barvě.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Zahrajte si KungFu vzduchem

Mobil podporuje GPRS (třída 8, 4+1 timeslot) a má WAP, nikde se ale nepíše, zda bude GPRS dostupné jen pro wapování nebo i pro data. Rovněž se výrobce nezmiňuje o infraportu; zdá se, že půjde o stylový model, který nebude určen manažerům. Tomu napovídá i fakt, že v mobilu jsou standardně čtyři hry, přičemž jedna z nich bude bojovka, kterou lze hrát pomocí textovek s kamarádem, jako např. na Siemensu C45.

Na trhu by se mělo Sendo objevit ve druhé čtvrtletí. 

Diskuze (10) Další článek: Sony Ericsson Z1010: nové véčko s maximální výbavou

Témata článku: Véčko, Sony Ericsson Z1010, Ant, Sen, Send


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11