Sendo S200: mlaďoši, těšte se

Anglické Sendo je neunavným výrobcem nových mobilů. Nově připravovaný model S200 má funkce, o kterých se vám ani nesnilo a je určen všem mladým lidem.
Sendo S200: mlaďoši, těšte se

Přiznám se, že mobilní telefony Sendo jsou velmi sympatické a mám je rád. Celý napnutý čekám vždy na každou novinku. Již před nedávnem jsem shlédnul obrázek chystaného low-endového telefonu Sendo S200. Hned na první pohled je vidět, že je telefon určen především mlaďochům. Teprve až nyní jsem získal bližší informace o schopnostech a funkcích tohoto mobilku.

Podivný, vskutku podivný

S200 je – stejně jako ostatní telefony pocházející z dílen Senda – velmi malý a lehký. S běžně dodávanou baterií vydrží být na příjmu až 300 hodin. Toto Sendo mi velmi připomíná Alcatel OT řady 3xx. Má podobný tvar, přední kryt lze velmi jednoduše měnit, vyměnit lze i klávesnice. Nebojte se – zadní kryt lze vyměnit také.

Má vůbec telefon anténu? Přiznám se, že nevím. Řekl bych ale, že nepatrný výstupek v horní části telefonu vypadá jako chybějící vývojový článek mezi anténou pevnou a integrovanou. Anténa to ještě je, ale je tak malinká, že ji snadno přehlédnete.

Zaměření pro mladší uživatelé dokládá také výbava – pomocí textovek můžete posílat a přijímat nejen obrázkové zprávy, ale také vyzváněcí melodie nebo loga operátora. Loga mohou být animovaná a obrázkové zprávy můžete „malovat“ přímo v mobilu. Obrázkové zprávy jsou kompatibilní s mobilními telefony Nokia, takže nejste omezeni jen na majitele mobilů stejné značky.

Málem bych zapomněl, že v textovkách můžete používat i malinké smajlíky, které odesílanou zprávu velmi zpřehlední. Smajlíci jsou organizováni do různých kategorií a na jiný telefon přijdou jako známá sekvence znaků – například :-) nebo :-(. V dvoustovce najdete také skladatel vyzváněcích melodií. Melodie můžete stáhnout také z Internetu – jsou kompatibilní. Pro nastavení kvality zvuku můžete použít také ekvalizér.

Nejen prací

Sendo S200 obsahuje také čtyři hry – ty jsou však stejné jako u ostatních mobilů firmy Sendo, přibyla však možnost hrát například piškvorky nebo dámu nejen proti telefonu, ale také proti živému člověku. Tím může být třeba spolužák s jiné třídy. S200 je telefonem pro skutečné hračičky – telefon umí i animované písmenka (prostě písmenka v textovce všelijak skáčou, zmenšují se nebo zvětšují). Tuto funkci však lze naštěstí vypnout.

V paměti telefonu můžete uložit 200 položek telefonního seznamu. Seznam volání si pamatuje posledních 30 příchozích/odchozích/zmeškaných hovorů. Samozřejmostí je TéDevítka, která v případě dodávky tohoto mobilu na náš trh bude s českým slovníkem. Vibrační vyzvánění raději ani nezmiňuji – nevzpomenu si totiž na žádný moderní telefon, který je nemá.

Chcete jej?

Sendo S200 je ideálním telefónkem do předplacených sad – jsou veselé, jsou hravé, ale také toho hodně umí. A kdo ví, třeba se jich nikdy dočkáme i u nás. Já se již velmi těším.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Sendo S200
  • Sítě: 900 a 1800 MHz
  • Hmotnost: 98 g
  • Pohotovostní doba: až 300 hodin
  • Hovorová doba: až 3 hodiny
Diskuze (9) Další článek: Fidel sází na mobily: S GSM na věčné časy

Témata článku: Send, Sen, Podobný tvar

Určitě si přečtěte