Sendo S230 a J530: spousta nových her

Dvě, tři nebo čtyři hry v mobilu již není žádnou novinkou. Ale co takhle rovnou dvanáct her v jediném malinkém a lehounkém mobilku? Brali byste jej?
Sendo S230 a J530: spousta nových her

Přestože nemá anglická společnost Sendo v české republice oficiální zastoupení, nejsou nám její mobilní telefony neznáme. Jednotlivý distributoři totiž některé zajímavé mobily z její nabídky do česka dovážejí. Všechny mobily Sendo mají jedno společné - jsou malé, velmi lehké a příjemně se ovládají. A nyní získaly další konkurenční výhodu.

Každá hra je dobrá

Právě do segmentu telefonů nižší třídy míří dva nové inovované modely tohoto výrobce. Nové přístroje S230 a J530 se vzhledově snad vůbec neliší od svých starších kolegů s nižší číslovkou. Na největší změny narazíte při procházení menu telefonu. Podle vyjádření společnosti jsou tyto dva mobilky - více než ostatní - zaměřeny právě na mladé uživatele, kteří ani tak netouží po moderních datových funkcích, jako po vyjímečnosti a mobilních hrách.

Sendo jich totiž do těhle nových modelů dalo rovnou dvanáct - proč troškařit. Osm her je jednouživatelských a zahraje si je pouze majitel telefonu, čtyři hry jsou víceuživatelské a umožňují hraní prostřednictvím textovek proti kamarádovi. Abyste rozuměli - při hraní žádné textovky nepíšete - hrajete normální hru na mobilu a textovku odesílá přímo hra.

Klepněte pro větší obrázek
Sendo J530

Zjistili jsme také názvy nových her. Přestože u některých je již z názvu patrné oč jde, u některých jsme i my poněkud na pochybách. Jednouživatelskými hrami tedy jsou: Quaddro, FlippIt, Scizzors, Ten Pin, Cartz, GemRaider, Splat a Sumino. Multiplayerovými jsou klasické šachy Chess, Checkers, Reversi a novinky Senda - KombatClub.

Ale některé jsou lepší

Posledně jmenovaná hra je velmi podobná hře BattleMail, kterou můžeme najít v nejnovějším firmwaru mobilních telefonů Siemens. I zde totiž ovládáte svého bojovníka, kterého nejdříve naučíte příslušné útočné a obranné chvaty a poté jej vydáte na pospas spoluhráči. Kdo z vás lépe odhadne toho druhého, vyhrává.

Klepněte pro větší obrázek
Sendo S230

Přestože jsou tyto herní mobily určeny do levných předplacených sad, váží pouhých 73 gramů a podporují například hlasové ovládání a vytáčení, wapový prohlížeč. Najdete v nich také jednoduchého e-mailového klienta. Je škoda, že se těchto telefonků nedočkáme v některé z českých předplacených sad - sám si je tam totiž dokáži velmi dobře představit. A co vy?

Diskuze (8) Další článek: Bude Siemens prodávat mobily Motorola?

Témata článku: Herní mobily, Spousta, Send, Sen

Určitě si přečtěte