SeniorTel: volání a slevy pro staroušky

Tenhle virtuál není pro mladý, pokud je vám méně než pětapadesát, máte smůlu. Operátor cílí výhradně na seniory, má pro ně tři tarify a slevovou kartu navrch.
SeniorTel: volání a slevy pro staroušky

Virtuální operátoři jsou dnes už téměř pro každého. Na seniory ve věku nad 55 let cílí projekt SeniorTel. Nabídka je tedy určena pro starší generaci vlastnící kartu Senior Pas, která je bezplatná a krom možnosti získat jeden z tarifů SeniorTelu nabízí řadu výhod – například slevy na zboží a služby u vybraných partnerů (vyhledat je můžete zde). Nabídka tak není úplně pro každého, i když splňuje podmínku věku, jelikož kartu Senior Pas lze momentálně získat jen v těchto krajích: Jihomoravský, Královéhradecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Pardubický.

SeniorTel je virtuál, který podobně jako Komutel působí v sítí 99mobile. Pro úplnost, 99mobile zase působí v síti GTS Czech, která jakožto MVNE využívá infrastrukturu T-Mobilu. Senioři mohou vybírat ze tří tarifů, například za měsíční paušál 80 Kč mohou mít 50 volných minut do všech sítí a další minutu nad rámec tarifu za 1,70 Kč. Vadou na kráse je účtování po celých minutách (60+60), které v praxi prodražuje minutovou sazbu zhruba o třetinu.

Klepněte pro větší obrázek
Tarify i virtuálové pro mladé na trhu už působí, nyní přichází virtuál s tarify pro staré (obr.: seniortel.cz)

Pozitivem je převod nevyčerpaných jednotek do dalšího měsíce a fakt, že tarify jsou bez úvazku, respektive smlouvy na dobu určitou. Ceník tarifů SeniorTelu přikládám níže:

TarifPro jistotuKdyž chciPovídej
měsíční paušál30 Kč80 Kč140 Kč
volné minuty050110
volání ve vlastní síti1,90 Kč0,70 Kč0,70 Kč
volání do ostatních sítí1,90 Kč1,70 Kč1,70 Kč
SMS do vlastní sítě1,50 Kč0,70 Kč0,70 Kč
SMS do ostatních sítí1,50 Kč1,50 Kč1,50 Kč
MMS4 Kč4 Kč4 Kč
*hovory jsou účtovány po celých minutách (60+60)

Datové tarify100 mega200 mega500 mega
FUP100 MB200 MB500 MB
měsíční paušál80 Kč130 Kč200 Kč
*rychlost po překročení FUP: download/upload 64kb/16kb/sec.; balíčky jen k hlasovému tarifu

Ceník operátora nejdete na jeho webu. Pokud máte o služby SeniorTelu zájem, musíte mít Senior Pas. S číslem Senior Pasu pak můžete provést online objednávku. Seniorům, kteří na internetu nejsou zrovna „pečení vaření“ je k dispozici také linka 511 181 180. Ti, kteří si s internetem nerozumí, ale musí počítat navíc s částkou 19 Kč za tištěné vyúčtování.

Klepněte pro větší obrázek
Často zmatení senioři mohou zaplatit poměrně vysoké částky, pokud ztratí telefon nebo si přenesou své současné číslo (obr.: seniortel.cz)

Senioři by také měli vést v patrnosti poplatek 59 Kč za dohledání špatně zadané platby, 49 Kč za aktivaci SIM, 300 Kč za přenos čísla, 199 Kč za dopravné SIM karty, 129 Kč za ztrátu SIM, 129 Kč novou SIM a 129 Kč za obnovení služby, atd. Sazebník těchto poplatků je k mání v kompletním ceníku (PDF).

Diskuze (44) Další článek: Na majitele telefonů Evolveo čeká sleva u GoMobilu

Témata článku: Virtuální operátoři, Nákup a ceny, Pro seniory, Slevy, Senior, Volání, Sen


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10