Sense: rekordman KickStarteru měřící spánek [video]

Otestovali jsme chytrou kouli Sense, která měří kvalitu spánku. Nabídne více dat, než chytré náramky, ale stojí za značný příplatek?

Otestovali jsme výsledek jednoho z nejúspěšnějších projektů na KickStarteru. Namísto požadovaných sto tisíc dolarů se na chytrou kouli Sense, která monitoruje spánek, vybralo skoro dva a půl milionu. V dolarech. O to hůře potom působí několikeré posouvání termínů a problémy s dodáváním finálního produktu k uživatelům. A výsledek?

Teorie není praxe

Marně jsme si během testování kladli otázku, co víc má Sense ve spojení s příslušnou aplikací nabídnout oproti konkurenčním produktům. Monitoring spánku dnes většinou nabízejí chytré náramky a hodinky, počínaje ultralevným MiBandem od Xiaomi a Apple Watch konče. Sense dovede navíc měřit intenzitu hluku, teplotu, vlhkost a kvalitu vzduchu, intenzitu osvětlení a ve spojení s Pills, které připnete na polštář, také aktivitu během spánku.

Klepněte pro větší obrázek
K chytré kouli Sense poatří také Pills, které se připínají na polštář. Jeden Sense zvládne pracovat se dvěma Pills. Zamýšleno je to pro manželské postele.

Samotná aplikace potom ukládá data do historie, doporučuje, jak lépe spát, vyžaduje průběžné hodnocení kvality spánku za účelem dalšího monitorování či umí nastavit chytré buzení. Za dvoutýdenní používání jsem byl zklamán, že aplikace s odvoláním na nedostatek dat nezobrazila dlouhodobé výsledky, samotná koule Sense v noci oproti slibům nezachytila prokazatelné chrápání a jiné rušivé zvuky, ale hlavně, že Sense musí být neustále zapojený do elektrické zásuvky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázkové screenshoty z aplikace Sense s naměřenými daty.

Na protuktových fotografiích sice vždy stojí samostatně, ale zásuvka je nutností a ne každý ji má tak blízko postele, aby dodávaný kabel s délkou lehce přes metr stačil. Vlastní navíc nepoužijete, konektor je utopen hluboko a izolace většiny kabelů je prostě příliš široká.

Klepněte pro větší obrázek
Detailní pohled na konstrukci.

Nejvice jsem byl ale zklamán z faktu, že nikde v aplikaci nelze nastavit dobu, od které má Sense monitorovat. Jeho využití tak dokáže poskytnout relevantní data pouze v laboratorních podmínkách. Pro člověka, který postel používá i přes den, je Sense zbytečný. Ve skutečnosti stačilo po sedmé hodině večerní hodit smartphone na postel, připnutá Pill zachytila pohyb a už den jsem podle aplikace šel spát v sedm hodin. Až směšně potom působí opak, kdy jsem se podle dat v aplikaci probudil (nikoliv vstal z postele) později, než jsem přímo na Sense vypínal budík. Více informací najdete na přiloženém videu, případně na webu výrobce.

Témata článku: iPhone, Android, Mobilní aplikace, Smartphony, Příslušenství, Chytré náramky, Posouvání, Zásuvka, Spánek

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • AIbert Winter 19. 11. 2015 22:50:43
    To je teda docela zklamání - spousta lidí si na postel přes den občas...
  • g9793623 18. 11. 2015 1:28:22
    Takže si to shrneme - co dostaneme za více než 4 tisíce: zařízení, na...
  • Jakub Suchy 18. 11. 2015 1:06:02
    Tak TO jste na tom jestli furt lip jak ja... Na to ze vybrali 25x nasobek...
Určitě si přečtěte

Hejt na iPhone X: Názor zklamané iOvce

Hejt na iPhone X: Názor zklamané iOvce

** Názory na iPhone X se různí od adorace po nenávist ** Dnes pro vás máme velmi negativní názor zklamaného fanouška ** Připravte se, bude to bolet. Co všechno je na iPhonu X špatně?

Včera | Vojáček Jiří | 161

Svět si utahuje z iPhonu X. Podívejte se na nejpovedenější vtípky

Svět si utahuje z iPhonu X. Podívejte se na nejpovedenější vtípky

** Vzývají Steva Jobse, a pak přímo na pódiu animují hovínko ** Internetoví satirici to Applu zase jednou nedarovali ** Ať si o iPhonu X myslíte, co chcete, dnes na to půjdeme s humorem

Včera | Miksa Martin | 228

E-ink displej na zádech mobilu je skvělá věc. Proč se neprosadil?

E-ink displej na zádech mobilu je skvělá věc. Proč se neprosadil?

** Yota3 má AMOLED a E-ink. Bohužel také vysokou cenu ** Jaké výhody má integrovaný e-ink a proč radši zvolit příslušenství? ** Mobil pohltil řadu zařízení. Proč se to se nedaří se čtečkou knih?

24.  9.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 11

Jak se zbavit předinstalovaných aplikací

Jak se zbavit předinstalovaných aplikací

23.  9.  2017 | Kůžel Filip | 2


komerční sdělení

Komerční sdělení