Sense: rekordman KickStarteru měřící spánek [video]

Otestovali jsme chytrou kouli Sense, která měří kvalitu spánku. Nabídne více dat, než chytré náramky, ale stojí za značný příplatek?

Otestovali jsme výsledek jednoho z nejúspěšnějších projektů na KickStarteru. Namísto požadovaných sto tisíc dolarů se na chytrou kouli Sense, která monitoruje spánek, vybralo skoro dva a půl milionu. V dolarech. O to hůře potom působí několikeré posouvání termínů a problémy s dodáváním finálního produktu k uživatelům. A výsledek?

Teorie není praxe

Marně jsme si během testování kladli otázku, co víc má Sense ve spojení s příslušnou aplikací nabídnout oproti konkurenčním produktům. Monitoring spánku dnes většinou nabízejí chytré náramky a hodinky, počínaje ultralevným MiBandem od Xiaomi a Apple Watch konče. Sense dovede navíc měřit intenzitu hluku, teplotu, vlhkost a kvalitu vzduchu, intenzitu osvětlení a ve spojení s Pills, které připnete na polštář, také aktivitu během spánku.

Klepněte pro větší obrázek
K chytré kouli Sense poatří také Pills, které se připínají na polštář. Jeden Sense zvládne pracovat se dvěma Pills. Zamýšleno je to pro manželské postele.

Samotná aplikace potom ukládá data do historie, doporučuje, jak lépe spát, vyžaduje průběžné hodnocení kvality spánku za účelem dalšího monitorování či umí nastavit chytré buzení. Za dvoutýdenní používání jsem byl zklamán, že aplikace s odvoláním na nedostatek dat nezobrazila dlouhodobé výsledky, samotná koule Sense v noci oproti slibům nezachytila prokazatelné chrápání a jiné rušivé zvuky, ale hlavně, že Sense musí být neustále zapojený do elektrické zásuvky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázkové screenshoty z aplikace Sense s naměřenými daty.

Na protuktových fotografiích sice vždy stojí samostatně, ale zásuvka je nutností a ne každý ji má tak blízko postele, aby dodávaný kabel s délkou lehce přes metr stačil. Vlastní navíc nepoužijete, konektor je utopen hluboko a izolace většiny kabelů je prostě příliš široká.

Klepněte pro větší obrázek
Detailní pohled na konstrukci.

Nejvice jsem byl ale zklamán z faktu, že nikde v aplikaci nelze nastavit dobu, od které má Sense monitorovat. Jeho využití tak dokáže poskytnout relevantní data pouze v laboratorních podmínkách. Pro člověka, který postel používá i přes den, je Sense zbytečný. Ve skutečnosti stačilo po sedmé hodině večerní hodit smartphone na postel, připnutá Pill zachytila pohyb a už den jsem podle aplikace šel spát v sedm hodin. Až směšně potom působí opak, kdy jsem se podle dat v aplikaci probudil (nikoliv vstal z postele) později, než jsem přímo na Sense vypínal budík. Více informací najdete na přiloženém videu, případně na webu výrobce.

Diskuze (7) Další článek: Do prodeje jdou hodinky z e-papíru. Sony na výrobu přispěli sami zájemci

Témata článku: iPhone, Android, Mobilní aplikace, Smartphony, Chytré náramky, Příslušenství, Sleep, Relevantní data, Rekordman, Laboratorní podmínka, Chrápání, Spánek, Sen, Detailní pohled, Posouvání, Rekord, Chytré buzení, Konkurenční produkt, Zásuvka, Nejúspěšnější projekt


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný model ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Jan Láska | 36

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 27