Seznam.cz je na cestě k vlastnímu smartphonu. Zatím nabízí lehce upravený Samsung A40

Samsung se domluvil se Seznam.cz a Alzou na upravené verzi chytrého telefonu Galaxy A40. Neliší se vzhledem ani výbavou, ale má předinstalované aplikace od Seznamu: Mapy.cz, Email.cz, Seznam zprávy, Jízdní řády a další. Chybět nebude ani seznamácký webový prohlížeč, skrze který uživatel získá nejrychlejší cestu k webům Seznamu, které (po přihlášení) nabídnou personalizovaný obsah.

Využívání aplikací od Seznamu však nebude nutností. Na telefonu samozřejmě stále běží operační systém Android 9.0 Pie s nadstavbou Samsung Experience včetně tradičních aplikací od Googlu, ovšem při prvním spuštění telefonu dostane uživatel na výběr, které upřednostní.

Seznam poslední roky hledá všelijaké způsoby, jak dostat své služby a obsah k novým uživatelů a tento telefon je zajímavým počinem. Uvidíme, zda se uchytí. Mezi řádky lze navíc vyčíst, že rebranding existujícího telefonu může být jen první krok k vlastnímu smartphonu, což dokládá i vyjádření předsedy představenstva Seznam.cz, Pavla Zimy:

„Je naším dlouhodobým cílem dostat se s našimi službami a aplikacemi do co nejčastějšího kontaktu s uživatelem. Proto hledáme způsoby umožňující nám přítomnost v mobilech, které dnes mají všichni téměř neustále u sebe. Díky aktuální spolupráci se společnostmi Samsung a Alza.cz se můžeme tomuto cíli alespoň přiblížit, i když zvolené řešení rozhodně nepovažujeme za finální.“

Uvidíme tedy, jaké plány má Seznam s mobilním telefony do budoucna, každopádně telefon Samsung Galaxy A40 (Seznam.cz edition) je možné koupit už dnes na Alza.cz za 6 499 Kč (cena je stejná jako u základní verze telefonu).

Samsung Galaxy A40 (Seznam.cz Edition)
rozměry a hmotnost: 144 × 69 × 7,9 mm, 140 g
displej: 5,9", kapacitní Super AMOLED, 1 080 × 2 340, 437 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA, LTE
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 64 GB, microSDXC (512 GB), RAM: 4 GB, baterie: 3 100 mAh
procesor: Samsung Exynos 7904 (2× Cortex-A73, 2 GHz, 14nm)
operační systém: Google Android 9 (Pie)
fotoaparát: 16MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
65 %
vybavenost
5,5/6
výhodnost
cena: 5 190 Kč7 261 Kč

Diskuze (18) Další článek: Už i po vodě se dá jezdit na baterky. Troufnete si na elektrický surf Torque?

Témata článku: Samsung, Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Smartphony, Galaxy, Mapy.cz, Alza, Seznam.cz, Samsung Experience, Samsung Galaxy A40, Společnost Samsung, Telefon, Nutnost, Seznam, Uživatelé, Verze telefonu


Určitě si přečtěte