Sežral vám pes mobilní telefon?

Nemusíte být smutní - nejste totiž jediní. Jeden z posledních výzkumů totiž prokázal, že pouze ve Velké Británii již byl více než milion mobilních telefonů rozžvýkán domácími chlupáči.
Sežral vám pes mobilní telefon?

Při tomto zajímavém průzkumu bylo dotázáno několik tisíc lidí z nejrůznějších koutů britského ostrova a mimo jiného jim byla položena také následující otázka: "ztratili jste nebo rozbili svůj mobilní telefon a jak se to stalo?". A stalo se to, co nikdo neočekával - plné čtyři procenta dotázaných odpovědělo "sežral mi jej můj pes". Tato čtyři procenta odpovídají přibližně 1,2 milionům anglických uživatelů mobilních telefonů.

Nové psí žrádlo?

Jak je možné, že mobilní telefony jsou tak oblíbenou pochoutkou našich domácích čtyřnohých mazlíčků? Pokud pomineme fakt, že mobilní telefon může pejskům podivně vonět například špekem, napadne nás, že si nejdříve musíme rozdělit pejsky do dvou kategorií - na štěňata a dospělé jedince. Pokud mobilní telefon rozžvýká malé štěňátko, není to proto, že by snad mělo hlad nebo na něj vztek - je to jednoduše proto, že žvýkání potřebuje pro správný růst svých zubů. Pokud tedy nemá k dispozici odpovídající kost nebo botu, musí se spokojit z náhražkou v podobě mobilního telefonu.

Odborníci souhlasí

Poněkud odlišná situace nastává u starších pejsků. Jak nám potvrdil veterinární lékař Karel Koch, je sežrání mobilního telefonu spíše výsledkem žárlivosti psa - protože každý pejsek vyžaduje určitou dávku pozornosti a v případě, že se mu jí nedostává se ji snaží vynutit tím, že sprovodí ze světa svého největšího konkurenta - páníčkův mobilní telefon.

Proto si dávejte dobrý pozor, kam svůj mobil ukládáte, abyste o něj nakonec nepřišli. Ještě na závěr vyslovím malou výzvu - máte-li doma nějaký mobilní telefon rozžvýkaný od psa,  ozvěte se prosím na můj e-mail a uspořádáme někdy na stránkách MobilMánie malou vernisáž těchto vraků s popisem, který pejsek jej takhle zřídil. Souhlasíte?

Diskuze (4) Další článek: GPRS bude po dva měsíce zdarma

Témata článku: Telefon, Pes, Mobilní telefon, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10