Sharp GS-200: nová bomba u T-Mobilu?

Nový mobilní telefon Sharp GS-200 je véčkový telefon s barevným displejem, digitální kamerou a zajímavých vzhledem.
Sharp GS-200: nová bomba u T-Mobilu?

Klepněte pro větší obrázekNový mobilní telefon Sharpu, který je připravován pro síť T-Mobile pod číselným označením GS-200, sice vypadá jako klasické véčko, ovšem jeho funkce a hardwarový výbava určitě není vůbec průměrná. Véčkové telefony se stávají stále více oblíbeným artiklem mezi skutečnými „fajnšmekry“ v oblasti mobilních komunikací. Jedině do telefonu této koncepce lze do poměrně malých rozměrů vměstnat nejen dostatečně velký barevný displej, ale také pohodlnou klávesnici s velkými tlačítky s dostatečnými rozestupy.

Jako každý pořádný mobilní telefon s barevným TFT displejem (zde jej najdete s rozlišením 120 x 160 obrazových bodů) obsahuje i Sharp GS-200 kameru integrovaného fotoaparátu. Nečekejte ovšem plné VGA rozlišení; vestavěný fotoaparát totiž dokáže zachytit fotografie o rozlišení 288 x 352 pixelů, přičemž fotografie můžete snímat i opakovaně s využitím funkce automatické spouště.

O svižnou práci s daty se stará moderní technologie paketového přenosu dat GPRS, který můžete použít nejen k wapování, ale prostřednictvím bezdrátového infračerveného připojení můžete tento mobilek použít jako GPRS modemu s běžným osobním, přenosným nebo kapesním počítačem.

Multimediální funkce tohoto telefonu jsou také na poměrně vysoké úrovni – podpora pro vyzváněcí melodie ve formátu MIDI dokáže přehrát až šestnáct rozličných nástrojů. Telefon podporuje a dokáže pracovat také s obrázky uloženými nejen ve formátech JPG nebo GIF, ale také PNG, BMP či NEVA.

Přestože Sharp GS-200 ještě není na trhu, měl by se objevit každým okamžikem. Podle všech dostupných informací je tento model mobilního telefonu – podobně jako například komunikátor MDA – určený výhradně pro síť T-Mobile. Není tedy důvodu, proč by se tento zajímavý a vybavený mobilní telefon neměl objevit také v našich končinách.

Ve zkratce:

  • Sítě: GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
  • Hmotnost: 110g
  • Rozměry: 94 mm x 49 mm x 27 mm
  • Doba hovoru: 3 hodiny 30 minut
  • Pohotovostní doba: 110 hodin
  • Baterie: LiIon, 720 mAh
  • Displej: barevný TFT LCD, 120 x 160 obrazových bodů, 65 000 barev
  • Fotoaparát: CMOS 288 x 352 bodů
Diskuze (9) Další článek: WiFi či Bluetooth? V PDA přece chceme obojí!

Témata článku: Sharp, Bomba, Dostatečný rozestup, Mobil


Určitě si přečtěte