Sharp GX23: véčko se špičkovým displejem (test)

Přestože telefony Sharp u nás nejsou příliš známé, model GX23 si už své místo na českém trhu našel. Jde o stříbrné véčko s vynikajícím barevným displejem a integrovaným fotoaparátem. U nás ho prodává výhradně Eurotel.
Sharp GX23: véčko se špičkovým displejem (test)
Kapitoly článku

Spojení se světem

SMS zprávy lze psát klasickým způsobem, nebo pomocí slovníku T9. Slova se zobrazují i odesílají včetně diakritiky, což zprávu značně zkrátí. Kódování diakritiky je standardní, a tak ji bez problémů rozeznají i novější telefony jiných značek. Psaní MMS je poměrně jednoduché, musíte se však smířit s tím, že v jedné MMS odešlete maximálně jeden prvek od každého druhu (obrázek, melodii, videoklip). MMS můžete posílat i na e-mail.

Píšeme textovou zprávu

Z datových přenosů Sharp podporuje GPRS třídy 10 (4 + 2), pomocí něhož se připojíte k wapu a zobrazíte i některé jednoduché internetové stránky. V telefonu nenajdete e-mailového klienta, ale svou poštu můžete prohlížet i odesílat přes klienta na portálu Eurotel Live!. Vzhledem k výbornému displeji je práce s wapem i internetem vcelku pohodlná. Telefon si poradí také s javovými hrami a aplikacemi.


Wapový prohlížeč • písmo je až příliš vlasové

Organizace času je u tohoto modelu podprůměrná. Najdeme zde sice kalendář a pět nezávislých budíků, ale úkolovník i upomínky zde chybí. Z dalších funkcí je v nabídce hlasová poznámka a vcelku obyčejná kalkulačka, která neupřednostňuje násobení a dělení.


Kalendář • a to je vše, co umí • nastavení budíků

Řekněte „sýr“

Důležitou součástí mobilu je digitální fotoaparát. Funkci blesku zde vcelku dostatečně plní výkonná LED dioda, kterou si dobře posvítíte i za jiných situací. Záběry elektronického hledáčku se zobrazují na velkém vnitřním, nebo volitelně na malém vnějším displeji, což umožňuje poměrně snadno vyfotit například vlastní portrét.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Několik barev svítivé diody

Pořizovat můžete snímky dvou kvalit a tří velikostí, maximální rozlišení je 640 × 480 bodů. Výhodou je také režim makro, který se však vzhledem k nevhodnému umístění mechanického přepínače často nastaví bez vašeho přičinění. Fotografie se ukládají ve formátu JPEG a dále je můžete využít v telefonu, nebo poslat přes MMS.


Telefon při každém spuštění fotoaparátu otravuje tímto upozorněním • prostředí
fotoaparátu • prostředí při nahrávání videa

Telefon nahrává také ozvučené videosekvence dvou kvalit, které jsou však většinou docela rozmazané. Objektiv fotoaparátu není ničím krytý, hrozí jeho znečištění nebo poškrábání. Vnitřní paměť telefonu je 2 MB, a to je dnes zoufale málo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kolečko pro nastavení makrat • s bleskem lze fotit i za tmy

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Testovací obrazec

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Další ukázkové fotografie

Nový Sharp za spoustu peněz

Sharp GX23 je vzhledem k nabízeným funkcím velmi drahý, Eurotel ho prodává za 14 995 korun. Mezi jeho přednosti patří špičkový aktivní displej a integrovaný digitální fotoaparát. Ve funkční výbavě mu naopak chybí Bluetooth, e-mailový klient, rychlé datové přenosy a propracovanější organizér.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kompletní parametry telefonu najdete v katalogu mobilů

Plusy a minusy:

+ špičkový barevný displej
+ blesk jako svítilna
+ režim makro u fotoaparátu

– malá funkční výbava, nedostatek paměti
– T9 zkracuje zprávy
– telefon je upravený pro Eurotel
– příslušenství se u nás neprodává


V další kapitole najdete fotogalerii. Jsou v ní i obrázky, které jsme v recenzi nepoužili

Témata článku: Sharp, Recenze, Véčko, Displeje, Sharp GX23, Vibrační upozorňování, Špičkový displej, Výkonná led, Gumový kryt, Displej, Nový sharp, Test


Určitě si přečtěte

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

** Jedinečná šance okusit neomezený internet v mobilu od T-Mobilu ** Twist karta s kreditrem 200 Kč aktuálně v Bille za 99,90 Kč ** Surfovat neomezeně můžete celé léto, dokonce i v roamingu

Filip Kůžel, Aleš Pospíšil | 65

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

** Kompromisy ve výbavě nejsou omezující ** Čtečka v displeji překvapí rychlostí i minimem chybných čtení ** Telefonu chybí nějaká specialita, kterou by se dokázal blýsknout

Martin Herodek | 5

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27