Sharp SH251iS: První mobil s 3D displejem na světě

Mobily uváděné na japonský trh jsou vždy o krok napřed před zbytkem světa a právě uváděný Sharp SH251iS toto jen potvrzuje. V jeho výbavě naleznete kamerku a hlavně 3D displej.
Sharp SH251iS: První mobil s 3D displejem na světě

Již si pomalu zvykáme na multimediální příslušenství našich mobilních miláčků – kamerky. Ovšem 3D displej, to je něco nového. Uživatelé v Japonsku již 16. listopadu zjistí, jaké to je, zírat na trojrozměrné obrázky vystupující z displejů jejich telefonů. V ten den se totiž začne v síti NTT DoCoMo prodávat nový Sharp SH251iS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tři barevné varianty

Co to na nás leze?

Novinka zastává osvědčenou konstrukci ve tvaru „vé“ a dokonce ani anténa nebyla integrována. Přesto jsou rozměry telefonu vcelku přijatelné (95× 50× 24 mm) a svou váhou 110 gramů si ostudu rozhodně taky neudělá. Telefon se může pochlubit dvojicí displejů, přičemž oba disponují barvou. Menší venkovní displej o úhlopříčce 1,2 palce nabízí stejný počet zobrazitelných barev jako displej vnitřní. Rovných 65 536. Vnitřní displej s rozlišením 176×220 pixelů však drží jeden světový primát – dokáže obsah zobrazovat v 3D. Tento displej byl vyvinut ve spolupráci s firmou Sanyo, která rovněž počítá s jeho nasazením ve svých modelech. Tajemství nového displeje spočívá v zobrazování obrazu pro každé oko zvlášť a takto navodit třírozměrný dojem. Podmínkou je ovšem sledování displeje z čtyřiceti centimetrů a dále. Pokud se budete dívat na displej z menší vzdálenosti – bude obraz rozmazán. Výrobce počítal i s tím, že se displej nemusí každému líbit a nabízí možnost přepnout jej do klasického 2D režimu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Demonstrace a způsob zobrazování na 3D displeji

Natoč to!

Za pozornost stojí práce s vestavěnou kamerkou s rozlišením 310 000 pixelů. Maximální rozlišení fotografie je 640 x 480 pixelů a přímo v telefonu si můžete nechat obrázek převést do 3D. Na fotografiích si povšimněte vedle kamerky malé ikony, která symbolizuje kytičku. U digitálních fotoaparátů znamená makro režim a stejný význam má i zde. Jednoduchým pootočením na kytičku můžete fotografovat blízké objekty už ve vzdálenosti pět centimetrů od mobilu. Telefon dokáže rovněž natáček krátké videosekvence o délce až deset sekund. Problém, kam uložit všechny videosekvence a pořízené snímky vyřešil výrobce velkou vnitřní pamětí o kapacitě 5 MB. V telefonu naleznete i spoustu aplikací pro úpravu fotografií jako je například „face effect“.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opět tři barevné varianty

Baterie telefonu udrží přístroj při životě až 360 hodin nebo 135 minut, pokud bude telefonovat. Na pultech se objeví ve třech barevných variantách - Sky silver, Jewel white a Elegant black. 

Diskuze (18) Další článek: Sharp Zaurus: linuxový kapesní počítač s obrovským displejem

Témata článku: Sharp, Displeje, 3D, Mobil, První mobil, Svět, Displej

Určitě si přečtěte