Sharp TM100 - vysouvací novinka pro T-Mobile

Sharp uzavřel smlouvu s německým T-Mobilem a od tohoto týdne začne nabízet plně multimediální model TM100. Je docela možné, že se objeví i u českého T-Mobilu. Pojďme se tedy podívat, jak nový Sharp vypadá a co umí.
Sharp TM100 - vysouvací novinka pro T-Mobile
Podle německého vkusu T-Mobile vsadili u Sharpu na konzervativní ladění designu. Přední kryt přístroje je černý, vysouvací klávesa a zadní strana jsou vyvedeny v matné stříbrné. V detailu pak nechybí logo operátora. Převažuje linka a hrana, přesto však vypadá mobil poměrně dobře. Faktem je, že takový design bychom čekali spíše u manažerského nebo chytrého telefonu. Pro multimédia působí jinak sympatický mobil příliš škrobeně.

S rozměry na tom nový Sharp také není špatně. Na výšku měří přesně deset centimetrů, na šířku měří bez jednoho milimetru o polovinu méně. Tloušťka je pak přesně 21,5 milimetrů. Váhově patří německý nováček někam do průměru. 105 gramů je vzhledem k nabízenému displej akceptovatelných. Sharp TM100 prostě padne do ruky.

  
Sharp TM100 ve stylu Nokie 7650

Displej na jedničku, fotoaparát jen VGA

Když už jsme u displeje, ten je na celém mobilu asi to nejzajímavější. Nabízí velmi kvalitních 262 000 barev na obrazovce s rozlišením 240 x 320 bodů. Na tom už se na pořízené fotky a multimediální zprávy koukat dá. Bohužel integrovaný fotoaparát je pouze VGA a nabízí maximální rozlišení fotografií 640 x 480 pixelů. Potěší také možnost pořizování videosekvencí, které lze zaznamenávat a přehrávat v předinstalovaném přehrávači.

Samozřejmostí je také rychlý přístup ke službám T-Mobile pomocí tlačítka t-zones. Německý operátor tak pokračuje v nastolené filozofii maximálního zjednodušení práce zákazníka s mobilem a jeho službami. S tím také souvisí otázka datových přenosů a možnosti přístupu k internetu. Odpovědí je GPRS ve třídě 10 a wap 2.0, tím ale výčet datových technologií prozatím končí. Jestli mobil obsahuje také hardwarový modem nebo ne, tisková zpráva neuvádí. Přitom by výslednému hodnocení Sharpu určitě pomohl. S podporou IrDA a Bluetooth příliš nepočítáme.

Jak to bude s internetem?

Se zábavou je na tom Sharp dobře. Nabízí několik her, Javu (MIDP 2.0), editor fotografií nebo třeba čtyřicetihlasé polyfonní vyzvánění. Samozřejmostí je podpora obrázkových zpráv. Z dalších funkcí lze zmínit budík, stopky, kalendář nebo kalkulačka. Příjemně překvapí e-mailový klient. To vše je pak v paměti telefonu, která nabízí 7 MB. Slot pro paměťovou kartu chybí. Je to škoda, alespoň tak vnitřní paměť mohla být větší. Abychom byli s popisem vlastností kompletní, zbývá ještě dodat, že je Sharp triální a nabízí tedy frekvence 900/1800/1900 Mhz v sítích GSM.

Celkově se tak nový Sharp TM100 jeví jako zajímavé zařízení určené především pro multimediální vyžití. Otázkou zůstává možnost připojení k internetu, která je pro výsledné hodnocení určitě důležitá. Veselejší vzhled by dozajista pomohl a zajímavá bude také určitě jeho dotovaná cena. Své příznivce si Sharp TM100 nepochybně najde. U nás T-Mobile zařízení prozatím testuje, je tedy možné, že se nového mobilu pro německého operátora dočkáme také. Potom bychom vám přinesli i jeho recenzi.

Diskuze (15) Další článek: Nokia 6230: padá hvězda (velký test)

Témata článku: Sharp, Sharp TM100, Novinka, Výsledné hodnocení, Nový sharp, Nov, Mobil


Určitě si přečtěte

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

** Nová vlajková loď Huawei prakticky nezná kompromisy ** Přináší ohromný výkon a nezvykle mnoho inovací ** Nejzajímavější je čtečka v displeji a nový typ paměťovky

Jan Láska | 153

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

** Asus vzal útokem nižší střední třídu, když představil Zenfone Max Pro ** Hlavní devízou je 5 000mAh baterie zajišťující dlouhou výdrž ** Výrobce si však vedl velmi dobře i při výběru dalších komponent

Milan Měchura | 52

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

Martin Chroust | 33