Sharp TQ-GX10: Je lepší než Panasonic GD87?

Véčkové telefony bývaly vhodné ještě nedávno pouze jako stylový doplněk. Dnes nabízejí mnohdy více než jejich větší kolegové klasické konstrukce. Dalším takovým případem, se kterým se setkáme i v Evropě, je Sharp TQ-GX10.
Sharp TQ-GX10: Je lepší než Panasonic GD87?

Svou evropskou premiéru si telefon Sharp TQ-GX10 odbyl letos během CeBITu. Ovšem tenkrát nebylo dostatek informací o jeho parametrech a tak vám jej můžeme představit až dnes.

Z obrázků je patrné, že při tvorbě telefonu byla použita oblíbená konstrukce do „vé“, která pomalu začíná sklízet úspěchy i v Evropě. V současnosti se jedná o jeden z nejlépe vybavených telefonů této kategorie na trhu a telefon sám je velkým konkurentem nedávno představenému modelu Panasonic GD87. S ním má hned několik podobností. Tím jsou dva displeje – větší uvnitř a menší vně – a digitální fotoaparát v horní části.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Digitální fotoaparát

Kamerka v telefonu sice nedosahuje kvalit konkurenčních telefonů, ale vše vynahrazuje další přidanou hodnotou. Senzor má rozlišení 110 000 pixelů a výstupní snímky mohou mít rozlišení 352 x 288, 160 x 120 nebo 80 x 60 pixelů. Od ostatních na trhu se liší dvojnásobným digitálním přiblížením. Stejně jako u jiných telefonů slouží velký barevný TFT displej s rozlišením 65 535 pixelů jako hledáček. Vymoženost jako je blesk v telefonu nenajdete, odpadá tím snaha vyfotit cokoliv ve špatných světelných podmínkách. Už jistě tušíte, že kamerka není v telefonu jen tak náhodou.     

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Kamerka v akci

Multimediální zprávy MMS

Kamerka bude užitečná pro plné využití MMSek. Sharp tak připravil telefon, který jen tak lehce nezestárne a reflektuje aktuální požadavky trhu. Slíbená je i příjemná cena, takže se máme na co těšit. Kde jsou MMS zprávy, číhá za rohem technologie GPRS. V telefonu ji naleznete v konfiguraci 4+1. GPRS dosyta využijete i při surfování WAPem. Prohlížeč je od společnosti OpenWave a tak by neměli nastat žádné potíže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
2 x zoom v akci

Java

Komu by nestačily předinstalované aplikace a chtěl by si potenciál svého mobilu rozšířit – může. V telefonu je přítomna podpora Java aplikací. Jak velkou paměť této vymoženosti výrobce věnoval se nám nepodařilo zjistit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zábava

Jako správný asijský telefon nabízí Sharp TQ-GX10 spoustu zábavy. Počínaje barevným pozadím na displeji přes animované spořiče až po polyfonní vyzvánění, které je šestnáctihlasé. Nová vyzvánění si můžete jednoduše stáhnout z internetu nebo složit ve vestavěném skladateli. Zábava končí u tří her v telefonu, jejichž počet však není konečný, neboť další si můžete stáhnout díky podpoře Javy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hry nesmí chybět

Organizace času

Pro seriózní práci s telefonem je určen podrobný plánovač s kalendářem, kterému sekunduje hlasový záznamník. K dispozici je rovněž IrDA port pro synchronizaci nebo výměnu vizitek. Nechybí ani potřebná kalkulačka nebo ranní budík.

Základní parametry

  • Mobilní telefon Sharp TQ-GX10
  • Síť: GSM 900/1800 MHz
  • Rozměry: 93 x 47 x 25 mm
  • Váha: 110g
  • Displej: barevný TFT, 65 535 barev
  • Digitální fotoaparát: integrovaný, 110 000 pixelů
  • Další funkce a vlastnosti: WAP 2.0, Java, MMS, polyfonní vyzvánění, GPRS a  diktafon.

Obrázky připravil náš kolega Paul Matt.

Diskuze (14) Další článek: Špičkové programy pro Linuxový Sharp Zaurus

Témata článku: Panasonic, Sharp, Panasonic GD87, Lep, Podrobný plánovač, Panasonic GD


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14