Shazam na iPhonech je nově provázaný s Instagramem

Aplikace na rozpoznávání hudby Shazam dostala od převzetí Applem na platformě iOS už druhou velkou aktualizaci. V té poslední, označované 12.3, přibyla nová funkce provázanosti s Instagramem. Uživatelé nyní mohou přímo do příběhu (Instagem Stories) sdílet skladby, které zrovna vyhledali. Na novinku upozornil portál 9to5mac.com. Kdy se novinka dostane i do androidové mutace, není v tuto chvíli známo.

Klepněte pro větší obrázek
Ukázka nové funkce sdílení vyhledaných písní ze Shazamu na Instagramu, zatím jen pro iPhony (Zdroj: 9to5mac.com)

Postup je jednoduchý – po rozpoznání skladby Shazamem klepnete na nabídku Sdílet a z ní vyberete položku Instagram Stories. Následně se ve vašem příběhu bude 24 hodin ukazovat jméno interpreta, název skladby a obrázek alba. U Androidu zatím tato možnost sdílení chybí. Apple tak po odkoupení Shazamu přece jen určitým způsobem zvýhodňuje vlastní platformu a služby, ačkoli vedle poslechu v Apple Music v aplikaci musí nabízet i odkazy do konkurenčních hudebních služeb.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace upozorňuje na přechod práv na Apple. V Androidu ale možnost sdílení na Instagram zatím není
 

Jak funguje aplikace Shazam ve smartphonu?

 
Váš názor Další článek: Xiaomi představuje systém Loock. Technologie z mobilů otevře dveře, jen k nim přijdete

Témata článku: iPhone, Android, Mobilní aplikace, Hudba v mobilu, Aplikace, Instagram, Apple Music, Shazam, Možnost sdílení, Sdílení, Skladba, Určitý způsob, Nová funkce, Shazamu