Siemens - přehled současných modelů

Měli jste už někdy mobil od Siemensu? Pokud ne, podívejte se, jaké telefony výrobce nabízí. Jestli už ale jeden v ruce máte, nestyďte se a napište, jak jste s ním spokojeni.
Siemens - přehled současných modelů
Kapitoly článku

Siemens dobře známe

Mobilní telefony Siemens jsou v našich končinách dost oblíbené, německý smysl pro techniku a detail velmi dobře známe, cenou dokážou taky konkurovat, snad proto se u nás mobily této značky tolik rozšířily. Hlavním důvodem je velmi široké zastoupení výrobce na poli levných přístrojů, které mohou uspokojit jak mladé teenagery, tak i nezkušené babičky. Na své si však přijdou i nároční lidé - jednou za čas Siemens oznámí uvedení funkčně vrcholného mobilu, který je schopen zaútočit na příčky nejvyšší - to je potom událost.

Nejvybavenější kouskem je chytrý telefon pod označením SX1, který byl nedávno uveden na trh a o němž jsme vydali už spoustu článků. Tento rok ovšem čekáme příchod nástupce modelu S55 jakožto pokračovatele úspěšného manažerského mobilu, který patřil mezi největší novinky roku 2003. V obchodech ho navíc můžete pořídít za cenu okolo pěti tisíc, což je na telefon s Bluetooth velmi slušná částka. Za velkou frajeřinu dále považujeme módní kolekci Xelibri.

Boj o bednu

V současné době máme v Katalogu mobilů zhruba třicet Siemensů, z toho rovných osmnáct se právě teď prodává. Nejlevnější Siemens A52 koupíte už za dva tisíce, nejdražší Siemens SX1 pak atakuje hranici dvaceti tisíc. V celosvětovém žebříčku největších výrobců teď Siemens zaujímá bramborovou pozici. Na třetí Samsung mu chybí asi dvě procenta tržního podílu. Tento rok ale bude ve znamení velkých novinek, jsme tedy zvědaví, jak bude situace vypadat za rok. Bude to ale těžké, v poslední době se snaží všichni.

Značka tržní podíl počet prodaných
kusů (mil.)
Nokia 34,20% 45,3
Motorola 14,70% 19,5
Samsung 11,20% 14,8
Siemens 9,10% 12,1
LG 5,30% 7,1
Sony Ericsson 5,30% 7,1
ostatní 20,20% 26,9
celkem 100,00% 132,8

Jak jistě tušíte, tento článek je dalším přehledem telefonů konkrétního výrobce. Můžete si tedy udělat jasno nad produkcí Siemensu a do diskuse k článku napsat, jaké máte s telefony této značky zkušenosti. Jako obvykle jsme připravili kompletní tabulku s technickými parametry všech prodávaných telefonů, kterou naleznete buď na konci článku nebo v HTML provedení pod těmito odkazy:

Mobily v databázi: A35/A36, A40, A50, A52, A55, A60, C35i, C45, C55, C60, C62, CL50, M35i, M50/MT50, M55, MC60, ME45, S35i, S40, S45, S45i, S55, SL42, SL45, SL45i, SL55, ST55, SX1

Současné mobilní telefony Siemens

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Módní řada Xelibri

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


Na další stránce je tabulka se všemi současnými Siemensy a jejich technickými parametry

Témata článku: Siemens, Siemens A50, Siemens A52, Siemens A55, Siemens A60, Siemens C55, Siemens C60, Siemens C62, Siemens CL50, Siemens M55, Siemens MC60, Siemens S55, Siemens SL55, Siemens ST55, Siemens SX1, Siemens Xelibri 5, Siemens Xelibri 6, Siemens Xelibri 7, Siemens Xelibri 8, Americká síť, Současný model, Model, Přehled


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 17

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 17