Siemens A35/36 a SL45 – nové mobily z Německa

Na Invexu představil Siemens dva pokračovatele špičkové řady 35 – A35/36 a SL45. Zatímco A35/36 se řadí funkcemi níže než populární model C35i, SL45 má všechny možnosti jako S35i a navíc přidává přehrávač MP3.
Siemens A35/36 a SL45 – nové mobily z Německa
Podle prodejů mobilů se Siemens v Česku dělí o druhou a třetí příčku s Alcatelem. Mezi lowendy je na tom lépe Alcatel, ve střední a vyšší třídě Siemens. Úspěchu pomohly zejména telefony S35i a C35i, které se staly opravdovými hity sezóny. Společnost Siemens tedy doufá, že modely A35/36 a SL45 budou neméně úspěšné.

Siemens A35/36, telefon pro mladé

Do jaké kategorie se řadí telefony A35/36 je jasné již z obrázku. Vzhled je podobný jako u C35i, u modelu A35 jsou navíc přidány výměnné krytky. Právě výměnné krytky mají pomoci majiteli s vyjádřením nálady nebo pocitů tak, jak to dnes umožňují některé Nokie nebo třeba Alcatel One Touch 302/303. Podle barvy košile si prostě vymění krytku a hned má jiný mobil. Model A36 je úplně stejný jako A35, jen si tyto krytky nemůžete měnit.

Velikost telefonu je prakticky stejná jako u C35i, o něco menší je displej. To je oproti C35i krok zpět, protože má jen dva řádky a jeden řádek pro stavové ikony. Telefon je také těžší než C35i, je tedy jasné, že ačkoliv je novější, funkcemi a vlastnostmi je „níž“ – tomu by také měla odpovídat cena. Komu se zdál C35i příliš drahý, může s A35/36 ušetřit. U nás bude k dostání nejprve model A36, a to okolo Vánoc. Na barevné krytky modelu A35 si tedy budete muset ještě chvíli počkat.

Parametry

 • Rozměry: 118 x 46 x 28 mm
 • Hmotnost: 122 g
 • Baterie: Ni-MH 600 mAh
 • Maximální pohotovostní doba: 60 až 150 hodin
 • Maximální doba hovoru: 90 až 240 minut (max. 4 hodiny)
 • Displej: 2 řádky + 1 řádek ikon
 • Zvonění: 15
 • Další funkce: hodiny, datum

Siemens SL45, hudba v mobilu

Už vzhled tohoto mobilu napovídá, že se nejedná o běžný telefon. Je stříbřitě lesklý, což budí dojem patřičného luxusu. SL45 však není jen o luxusním vzhledu, ale především o velkém množství funkcí. Kromě těch, které jsou v kategorii manažerských mobilů běžné, umí také přehrávat hudbu ve formátu MP3. K tomu je vybaven paměťovou kartou o velikost 32 MB, maximum je dokonce 128 MB. To už je opravdu slušná konkurence klasickým přehrávačům MP3, jak je např. Diamond Rio. Jenomže SL45 umí také telefonovat.

Teď si říkám, zda vlastně není Siemens SL45 přehrávač MP3 doplněný o funkce pro telefonování. Hudbu můžete poslouchat necelý čtyři hodiny, ovšem pak máte smůlu, když si budete chtít zavolat. To vidím jako největší slabinu tohoto kombinovaného řešení. Když máte mobil a přehrávač zvlášť, můžete nezávisle na telefonování poslouchat hudbu. Mimochodem, k telefonu také dostanete v základním balení sluchátka.

SL45 má všechny funkce, které má i S35i. Přidává hlasový záznamník až na pět hodin, délka jednoho záznamu může být maximálně 20 minut. Navíc máte telefonní seznam až na 500 položek, přičemž ke každé si můžete dát více záznamů. Další funkce najdete v přehledu parametrů.

Je tedy jasné, že SL45 je výjimečný mobil. Má špičkové funkce, vzhled a přidává přehrávač MP3. To je sice poněkud kontroverzní, protože přehrávání snižuje výdrž baterie pro volání, nicméně každému co jeho jest a pokud chcete raději poslouchat než volat, nic vám v tom nebrání. Siemens SL45 určitě ne.

Parametry

 • Rozměry: 105 x 42/46 x 17 mm
 • Hmotnost: 88 g
 • Baterie: Li-Ion 550 mAh
 • Maximální pohotovostní doba: 60 až 200 hodin
 • Maximální doba hovoru: 60 až 240 minut (1–4 hodiny)
 • Doba přehrávání MP3: necelé 4 hodiny
 • Displej: až 7 řádků, podsvícení jantarové barvy
 • Zvonění: 42 plus další na paměťové kartě, vibrace
 • Kapacita přehrávače MP3: 35–45 minut, podle kvality hudby
 • Další funkce: záznamník na pět hodin, WAP, T9, IrDA, kalkulačka, datum, čas, budík, stopky, hry, hlasové vytáčení a ovládání, profily, hardwarový modem, rozšířený telefonní seznam na 500 položek
Diskuze (10) Další článek: Nový Alcatel One Touch 501 naživo

Témata článku: Siemens, Siemens A35/A36, Siemens SL45, Němec, Mb maxi, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39