Siemens A50 – konečně elegantní low-end?

Siemens představil na veletrhu CommunicAsia 2002 vedle modelu MT50 i novinku z nejnižší cenové třídy s označením A50, která podle předběžných informací posune pojem low-end zase o kousek výš.
Siemens A50 – konečně elegantní low-end?

Siemens na veletrhu CommunicAsia 2002 představil novinku s označením A50. Siemens má výborně zpracován systém označení jednotlivých modelů, již z názvu tedy můžeme vyčíst, že půjde o low-endový model, který bude střídmějšího designu a chudší na funkce než plnohodnotný bráška MT50.

Žádný kus plastu ani malý displej

Přiznejme si na rovinu, že modely jako A35/A36 nebyly po stránce designu ani výbavy nijak oslnivé. Model A40 na tom byl už trochu lépe a trendu zlepšení se Siemens drží i u modelu A50. Jak vidíte na obrázku, mobil bude vypadat velmi hezky a pro mládež atraktivně. Rozměry jsou příjemné – 109 × 46 × 23 milimetrů a hmotnost činí slušných pětadevadesát gramů. Designem se ápadesátka od vyspělejšího modelu MT50 příliš neodlišuje a oba zachovávají kulatý „vajíčkovitý“ tvar nehyzděný špalíčkem antény. Nutností úspěchu jsou výměnné kryty, u Siemensu nazývané CLIPit – sám výrobce nabídne šest různých barevných variací. Budou-li stejně povedené jako u modelu C45, jistě si každý zájemce vybere ten pravý pro svůj vkus. 

Za povšimnutí stojí i displej. Ten již není dvouřádkový, jak tomu bylo u A35/A36, ale jde o plnohodnotný detailní displej o pěti řádcích s rozlišením 101 × 64 pixelů. Displej bude možno zkrášlit jakýmkoli logem či obrázkem.

Opět o krok dál

I modely áčkové řady musí nabízet funkce, které jsou v dnešní době standardem. Tak třeba WAP. Ten bude ve verzi 1.2.1, co je však důležitější, přístroj s největší pravděpodobností nebude podporovat GPRS, takže budou majitelé odkázáni na časovou tarifikaci. Dle prvních informací bude přes WAP možno do přístroje stahovat obrázky i melodie. Nebudete-li chtít platit za WAP, obrázky či melodie půjdou poslat textovou zprávou díky standardu EMS. K textovkám ještě jedna poznámka – český slovník T9 se stává v telefonech Siemensu standardem, jistě se tedy objeví i u modelu A50. Poprvé se v áčkové čadě objevuje i paměť na telefonní čísla – tentokrát pro padesát položek. Každému jménu bude možnost přiřadit obrázek, který se na displeji objeví při příchozím hovoru.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Siemens A50 se bude dodávat s Li-Ion baterií o kapacitě 650 mAh. Výrobcem udávaná výdrž je zhruba deset dnů (!) pohotovosti a pět hodin ať už hlasové či datové komunikace. Realita bude jistě jiná, nicméně jme rádi, že se kvalitnější Li-Ion baterie začnou objevovat i v těch nejlevnějších telefonech.

Na podzimním invexu

Siemens A50 by se měl začít prodávat v Asii i v Evropě asi v říjnu. Je možné, že nás Siemens (třeba prostřednictvím T-Mobile) potěší na brněnském Invexu. Zatím nebyla stanovena cena, můžeme však předpokládat, že bude podstatně nižší než u modelu MT50, který se dnes prodává za necelých sedm tisíc korun. Odhaduji takových pět tisíc v předplacené sadě. Souhlasíte?

Diskuze (41) Další článek: Tajné: krycí jména a výrobní označení telefonů Nokia

Témata článku: Siemens, Siemens A50, Čad


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 6

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 11

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 8