Siemens CL50: přinejmenším diskutabilní véčko

CL50 je prvním véčkem Siemensu, který je zatím určen jen pro asijský trh. Bohužel, právě tam má podstatně menší šance na úspěch než by měl v Evropě. Proč?
Siemens CL50: přinejmenším diskutabilní véčko

Ačkoliv je Siemens CL50 určen jen pro asijský trh, pro nějž má označení 8008 (osmička je v Číně šťastné číslo), je zvláštní, že Siemens nezapomněl ani na jméno ryze evropské. Právě z toho důvodu lze předpokládat, že se CL50 bude časem prodávat i v Evropě; jeho cena by se měl pohybovat někde mezi S45 a SL45 při uvedení, sám odhaduji nějakých dvacet tisíc, možná méně.

Již při prvním pohledu na mobil tu něco nehraje. Zatímco asijští výrobci véček se orientují na velké displeje, které jsou v poslední době navíc barevné, CL50 má displej, který jako by z oka vypadl modelu MT50 - pár řádků asi Asijce nevytrhne; stačí si vzpomenout na překrásný Samsung SGH-T100 s několika tisíci barvami nebo Samsung SGH-Q200 s výborným podsvícením a obřím displejem. Nechci být příliš negativní, ale zdá se mi, že to, co nabízí CL50 bude pro tamní zmlsané uživatele, docela málo.

   

CL50 má dva displeje, jak je u současných véček zvykem - to abyste viděli, kdo volá, když máte zavřený kryt. Co dalšího bude na venkovním displeji k vidění, zatím nevím - předpokládám datum, čas či aktuální profil, možná si budete moci přečíst textovku jako u Motoroly V.60. Vnější displej má jen jeden řádek, vnitří je čtyřřádkový a zobrazí čtyři stupně šedi. Velikost mobilu je příjemná, mobil je kromě toho velmi lehký. Snad jen tak anténa, kdyby se schovala, vůbec by to nevadilo  - CL50 by měl alespoň nějakou konkurenční výhodu.

Z obrázků je patrná jasná orientace na vzhled a exkluzivitu, podle materiálů však CL50 příliš neoplývá funkcemi, což se ostatně dá pochopit - ty nemají dokonce ani mnou tolik vychvalované Samsungy, vzpomeňme na model T100. Podle všeho lze předpokládat funkční vybavené jako u MT50, až na Javu - o té Siemens nemluví, stejně jako o GPRS. Jak se na to teď dívám, vlastně ani nevím, pro koho je nový Siemens určen.

 

Ve zkratce:

 • Siemens CL50
 • Sítě: 900/1800 MHz
 • Rozměry 73 x 39 x 22 mm
 • Hmotnost: 73 g
 • Pohotovostní doba: až 220 h
 • Doba hovoru: až 270 min
 • Baterie: 600 mAh Li-Ion
 • Displej: dva displeje, pouze černobílé, ale se čtyřmi stupni šedi (alespoň ten větší), rozměry 112 x 64 bodů, až 4 řádky
 • Zvonění: 20 čtyřhlasých zvonění + 3 vlastní melodie
 • Funkce: EMS, WAP
 • Na trhu: srpen, cena mezi S45 a SL45

A co vy? Jak se vám nové véčko zamlouvá? Myslíte si, že jsem až příliš kritický?

Diskuze (9) Další článek: Zkušenosti: Sony Ericsson T68i měsíc v kapse

Témata článku: Siemens, Véčko, Siemens CL50, Jasná orientace, Disk


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34