Siemens CX65: podejte princi korunu (velký test)

Siemens CX65 bude svými funkcemi patřit mezi špičku, přesto se začne prodávat za velmi výhodnou cenu. Přečtěte si první recenzi, kterou jsme doplnili více než dvěma sty obrázky.
Siemens CX65: podejte princi korunu (velký test)

Fotoaparát a videokamera

Vestavěným fotoaparátem lze pořizovat obrázky o maximálním rozlišení 640 × 480 bodů. Pokud to je moc, lze v nabídce vybrat ještě ze tří menších formátů. Vybrat lze také vyvážení bílé, pokud je vidět, že automatika si s ním neporadí; k dispozici je i samospoušť.

 Prostředí digitálního fotoaparátu

Při focení pohyb joysticku ovládá kompenzaci expozice, která je často potřeba, jinak jsou obrázky přepálené nebo naopak tmavé. Dalším pohybem joysticku lze ovládat až pětinásobný digitální zoom, jde však pouze o výřez z velkého obrázku, nikoli o přiblížení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Možnosti ovlivnění expozice

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Digitální zoom dělá jen výřezy

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Všechny možné formáty obrázků

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázka funkčnosti vyvážení bílé barvy

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Noční foto • testovací obrazec • makro

Ačkoli by se dalo předpokládat, že fotoaparáty v modelech CX65 a M65 jsou stejné, jejich výstupy se liší. Kvalita obrázků odolného Siemensu M65 nebyla nijak oslnivá a CX65 je na tom často ještě trochu hůře. Obrázky jsou rozmazané, naprosto jim chybí detaily. Pro prohlížení na displeji telefonu samozřejmě stačí, zde jsou výborné, pro použití v počítačovém nebo webovém albu ale známe lepší fotomobily.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázky obyčejných obrázků

Přímo s telefonem lze natáčet i krátká, patnáctisekundová videa. Jejich účelem je také pouze posílání mezi dvěma telefony, na počítači to opravdu není ono. Však posuďte sami: první ukázka, druhá ukázka. Obrázky i videa se ukládají do vnitřní paměti, která má kapacitu 10,3 MB. Paměť je kompletně sdílená, dělí se o ni všechny položky, je jen na vás, jak ji využijete.

  
Seznam videonahrávek a přehrávání videa

  
Obrázky lze při prohlížení zvětšovat

Přímo v telefonu jsou dvě cesty, jak se dostat k obsahu paměti. V nabídce Vlastní soub. jsou uživatelská data jako obrázky, videa, zvuky, hry a aplikace. V Menu Extra ale najdeme ještě nabídku Syst. souborů, kde se objeví i další složky. Soubory lze v telefonu kopírovat, přesouvat, můžete vytvářet i nové složky. Pokud je paměti málo, může pomoci Asistent, který přesně ukáže, kolik prostoru zabírají jednotlivé položky a dovolí je potom smazat.

  
Data v telefonu používají adresářovou strukturu

Telefonování: velmi podrobný adresář

Teď už opravdu budu psát o naprosto stejných funkcích jako u Siemensu M65. Pokud by se vám zdálo, že jsem někde příliš stručný, podívejte se i na druhou recenzi. Triální Siemens CX65 zvládá telefonování skvěle. Zvuk ve sluchátku je kvalitní, i když by někdo určitě ocenil možnost nastavení větší hlasitosti. Hlasité handsfree naopak hodně skřehotá. Před aktivací vyžaduje potvrzení, což trochu zdržuje, na druhou stranu vám ale telefon nezačne po neopatrném stisknutí tlačítka ječet do ucha.

  
Zadávání telefonního čísla • příchozí hovor • příchozí hovor v případě, kdy máte
u jména uloženu fotografii

Před prvním nakouknutím do telefonního seznamu si musíte vybrat, jestli chcete vnitřní adresář telefonu nebo seznam na kartě SIM. Rozhodně doporučuji adresář v mobilu, protože se do něj vejde tisíc položek s celou řadou údajů. Ke každé osobě lze nastavit jméno a příjmení, čtyři různá čísla, e-mail, adresy pro systémy rychlého posílání zpráv, firmu a poštovní adresu.

   
Telefonní seznam • detail kontaktu • editace údajů

Každé jméno lze přiřadit do jedné z osmi skupin volajících, které lze potom použít při filtrování hovorů a pro odlišení volajících různým zvoněním. Přímo ke jménu není možné přidat individuální melodii, můžete ale od sebe zvukem odlišit třeba jméno v seznamu a neznámého volajícího. V seznamu může být obrázek, který se objeví na displeji při příchozím hovoru, k osobě můžete přiřadit i termín narození – přesune se hned s upozorněním do kalendáře.

 
Narozeniny, které zadáte do adresáře, se hned objeví v kalendáři

Z hlavního displeje se do telefonního seznamu dostanete stisknutím joysticku směrem dolů, vyhledávání probíhá postupným psaním znaků. K telefonu jsem neměl k dispozici žádný software, bude však k dispozici aplikace Mobile Phone Manager pro synchronizaci adresáře a dalších dat s Microsoft Outlookem.

Siemens v novinkách na rozdíl od starších telefonů nastavuje vyzváněcí melodii centrálně. Ve vyzváněcích profilech lze potom už jen změnit její hlasitost. To často nemusí stačit, například u tichého profilu chci jinou melodii než v běžném stavu. Nastavení vyzváněcích profilů je ale jinak bohaté: lze zde volit chování bílých světélek, nastavovat vibrace (šest druhů), filtrovat hovory, nastavit jas podsvětlení displeje, velikost písma atd.

 
Skupiny volajících • vyzváněcí profily

Vyzvánění je čtyřicetihlasé, lze použít soubory MID nebo WAV. Kvalita zvuku ale není úplně stoprocentní, Siemens při větší hlasitosti vyzvánění hodně rezonuje. Je škoda, že výrobce upustil od podpory zvukového formátu MMF, který je kvalitnější než MID.


V následující kapitole čekají zprávy a e-maily, začnu popisovat také funkce pro organizaci času

Témata článku: Siemens, Recenze, Motorola V300, Panasonic GD87, Siemens CX65, Siemens M65, Stejný výsledek, Instalační sada, Samostatná sekce, Velký, Velký test, Nové písmo, Budoucí čas, Test, Mírné naklonění


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 12 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 12 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 12 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si sedm až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 45

Xiaomi má první 108MPx fotomobil na světě. Jaký je jeho největší přínos?

Xiaomi má první 108MPx fotomobil na světě. Jaký je jeho největší přínos?

** Xiaomi včera představilo první fotomobil se 108MPx fotoaparátem ** Čekáme, že se stejným rozlišení brzy přijdou i další výrobci, např. Oppo, Vivo nebo Samsung ** 108MPx fotka za dobrých světelných podmínek umožní povedené digitální přiblížení formou výřezů

Martin Chroust | 6

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 27

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 30