Siemens IC35 – proklatě dobrý „doplněk“

Siemens IC35 je výborný doplněk pro mobil - kombinuje organizér, poštovního klienta, adresář a pohodlného správce textovek. Je malý a dokonale mobilní.
Siemens IC35 – proklatě dobrý „doplněk“
Siemens před časem představil své řešení osobního komunikátoru IC35. Zatímco jiní výrobci se vydali cestou zařízení sdružujících v jednom přístroji komunikátor a mobilní telefon, Siemens prozatím sází na samostatné zařízení. Komunikátor je tvořen displejem, který se odklápí nad klávesnicí a je dostatečně velký a kontrastní. V zavřeném stavu tvoří přístroj kompaktní celek o velikosti 10 x 9 x 2 cm a se svou hmotností 163 g určitě bouli v kapse neudělá.

Co je uvnitř

Po zapnutí přístroje můžete vidět přehledné ikonové menu, kde každá položka představuje určitou aplikaci. K dispozici máte adresář, poznámkový blok, kalkulačku, konvertor měn, kalendář, seznam úkolů (to-do list) a zprávy. Všechny aplikace jsou přehledné a jednoduché. Opravdovým kladem IC35 je asi aplikace Messages, která umožňuje příjem a odesílání nejen textových zpráv, ale i elektronické pošty. Jedná se o plnohodnotný POP3/SMTP klient, který pro přístup k poště používá vámi nadefinované připojení k síti Internet (např. přes datové služby vašeho operátora), tudíž můžete pracovat s emaily bez omezení jejich velikosti. Zajímavá se jeví možnost být na existenci e-mailu upozorněn pomocí SMS, a pokud se jedná o dopis hodný vyřízení, nahrát si jej do IC35 a v zápětí odpovědět.

Jak se připojuje

Připojen může být pomocí kabelu nebo IrDA portu k těmto telefonům Siemens: C25, S25, C35, M35, S35i. Komunikátor obsahuje i softwarový modem, proto lze využívat datové služby i s mobilem C25, který vestavěný modem neobsahuje. K osobnímu počítači jej můžete připojit pomocí programu SyncStation, který je součástí základního balení.

Rozšíření

IC35 používá vlastní operační systém, vytvořený mu přímo na míru. Standardně je vybaven 4 MB paměti pro ukládání dat. Pomocí pamětových karet Flash MultimediaCard velikosti obyčejné plug-in karty mobilních telefonů lze paměť rozšířit na téměř libovolnou kapacitu. V současné době jsou v nabídce karty s největší kapacitou 16 MB, přičemž přístroj obsahuje dva sloty pro tyto karty. Další vlastností, která jej odlišuje od běžného průměru, je možnost doinstalování dalších programů. Na webových stránkách www.siemens.com jich už dnes naleznete docela dost. Doinstalovat lze též prohlížeč WAPu.

Je takové zařízení k něčemu?

V současné době není jisté, zda IC35 vůbec bude k dispozici na českém trhu. Pokud ano, bude záležet především na jeho ceně, která - vzhledem k jeho jednoduchosti - by nemusela být nikterak závratná. Pokud tedy nepožadujete zařízení „vše v jednom“, nebo chcete jen rozšířit možnosti vašeho mobilu a možnosti Psionů ani z daleka nevyužijete, určitě by vás ic35 oslovil.

Ve zkratce:

  • Hmotnost: 163 g
  • Rozměry: 108 x 87 x 21 mm
  • Baterie: 2x AAA Alkaline (volitelně NiMH)
  • Záložní baterie:CR 1220 Lithium
  • Porty: 1x Smartcard (ISO7816), 2x MultiMediaCard, 1x IrDA, 1x V.24 port
Diskuze (10) Další článek: EuroTel = Paegas + Oskar

Témata článku: Siemens, Dobrý, Softwarový modem


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35