Siemens IMS-700: decibely z krabího klepeta (test)

Z mobilního telefonu a IMS-700 sestavíte klasický „magneťák“. Je to jednodušší, než si myslíte. Takový set se může hodit na místech, kde byste rádi přátelům pustili své oblíbené skladby a po ruce nebude hi-fi věž. Navíc se prodává za rozumnou cenu.
Siemens IMS-700: decibely z krabího klepeta (test)

Siemens Mobile Music Set IMS-700 je hudební příslušenství pro mobilní telefony stejnojmenného výrobce. Konkrétně jsou to modely S75, M75, CX75 a SXG75. Umožňuje hlasitý poslech rádia nebo výstupu z přehrávače hudebních souborů. Za rozumný peníz dovolí vytvořit z mobilního telefonu přehrávač kvalit klasického „jezevčíka“ z obchodů s elektronikou.

Klepněte pro větší obrázek
Oficiální obrázek IMS-700

Štípněte muziku

Rozměry těla 160 × 93 × 83 milimetrů jsou na hranici hodnot, kdy ještě můžeme mluvit o snadno přenositelném přístroji. Vnější stříbrný povrch je hladký a v ruce klouže. Při přenášení se však dají pohodlně strčit tři prsty do otvoru pro telefon a reprosoustavu tak uchopit o něco jistěji.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vnější stříbrný povrch klouže při přenášení v ruce

Na zadní straně hlásá vytlačení nápis příslušnost ke skupině Siemens. Pod ním je několik zdířek – pro připojení adaptéru, jeden linkový vstup a klasický konektor pro síťový kabel Siemens. Díky němu můžete systém napájet stejnou nabíječkou, jakou živíte baterii mobilu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sada zdířek pro konektory

Mobile Music Set IMS-700 lze používat i bez přívodního kabelu, v útrobách je koš pro čtyři tužkové baterie. Bohužel, když vložíte akumulátory nabíjecí, vyplýtvají se a přehrávání skončí. Dobíjení se nekoná. Jiná situace platí pro baterii samotného telefonu – IMS-700 můžete pohodlně používat i jako nabíječku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Baterie pro napájení bez kabelu

V zavřeném stavu by jen málokdo hádal pravé určení podivného přístroje. Teprve po otevření ve stylu krabího klepeta se objeví dva reproduktory, konektor pro mobilní telefon a dva hlavní ovládací prvky. Otevírací mechanismus nemá žádné pomocné pružiny, jen v krajních polohách jsou aretace. Černý povrch vnitřku kontrastuje s vnějškem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens IMS-700 se otevírá jako krabí klepeto

Třikrát rozmyslet, jednou postavit

Po nasunutí telefonu na konektor IMS-700 se aktivuje profil „Mobile music set“. Jakékoli přehrávání hudby tak bude veden přímo do reproduktorů. V setu jsem ale postrádal vestavěnou prodlouženou anténu pro lepší příjem radiového vysílání a pak mě také zklamala nemožnost používat IMS-700 jako hlasité handsfree.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
S telefonem v konektoru

Siemens neuvádí výkon vestavěných reproduktorů, odhaduji jej na poctivých pět wattů. Při maximálních hlasitostech je to pěkný „řvoun“, jeho rozměry byste mu poslepu rozhodně nehádali. Přitom není ani ve špičkách zvuk prakticky vůbec zkreslený. Nepříjemný je ale příliš malý odstup signálu a šumu. Úroveň výkonu je třeba regulovat přímo na telefonu, vlastní ovladač hlasitosti reproduktory nemají.

Klepněte pro větší obrázek
Průzvučná síťka reproduktorů

Zvuk v základním nastavení je zastřený a plochý. Nemá cenu se rozmýšlet nad zapnutím obou dostupných funkcí a je třeba udělat to rovnou. „Bass“ zvýrazní hluboké frekvence a „Wide“ ani tak nerozšíří zvuk, ale přidá na razanci středům a výškám. Je velmi důležité, kam systém postavíte. Stejně jako když hledáte ideální místo pro subwoofer domácího kina, i tady záleží na odrazu zvuku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dvě hlavní tlačítka pro funkce "Bass" a "Wide"

Za tu cenu

Při dobré „nábytkové konstelaci“ se dostanete na úroveň velmi dobrých plastových bedniček k počítači. I k němu je můžete díky linkovému vstupu připojit. Pro jiné přiblížení zvuku bych mohl projev IMS-700 srovnat s levnými radiomagnetofony. Na většině povrchů drží systém velmi dobře, je stabilní díky pryžovým ploškám na spodní straně.

Klepněte pro větší obrázek
Jako na lodi

Při nabíjení telefonu v Mobile Music Set oceníte možnost trojího naklopení konektoru. Díky této funkci lze dobře sledovat informace z displeje i když je souprava na poličce, ve vyšších polohách.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Konektor připojení telefonu má tři polohy naklopení

Praktické využití je jen velmi zacílené. Siemens IMS-700 se hodí zejména pro přátelská setkání na chatách a podobných místech, kde se nepočítá s přítomností kvalitního reprosystému. Podobně by mohl set najít využití na studentských kolejích. Dalším předpokladem je mobilní telefon s dostatečně velkou kapacitou paměťové karty, abyste vytvořenou soustavu mohli nazvat plnohodnotným hlasitým MP3 přehrávačem. Ve srovnání s podstatně dražším systémem Nokia je cena přibližně 630 korun za IMS-700 adekvátní.

Diskuze (14) Další článek: Eurotel: MMS do konce roku za 2,50 Kč

Témata článku: Siemens, Příslušenství, Oficiální obrázek, Stříbrný povrch, Test


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34