Siemens M30 – bez antény bos

Siemens M30 je podobně jako M35i vyzbrojen pro pádům, nemá anténu a funkcemi připomíná model A35, popř. A36. Je jen otázkou času, kdy se objeví i u nás.
Siemens M30 – bez antény bos
Siemens M30, který se prodává zatím jen za hranicemi v sousedním Německu, je velmi netypický mobil. Jeho podivuhodnost je dána oblými tvary, oválným displejem a kovovou mřížkou sluchátka ala Bosch 909 Dual S. Vše je podtrženo červeným podsvícením klávesnice a displeje. Nenechme se však unést prvními dojmy a podívejme se na tohoto fešáka trochu podrobněji.

Na první pohled může netypický vzhled telefonu někoho odpudit, dalšího však zase nadchnout. Jistě se bude líbit mladé generaci, která se snaží být pomocí mobilního telefonu „sama sebou“. Jejich nároky jsou kladeny především na design, značku, popřípadě výdrž baterie. Tuto tužbu jim M30 splní (podle mého názoru) na výbornou. Poněkud hůře si ale povede v očích uživatele, jež dává přednost funkcím před vzhledem.

Bez antény bos

Rozměry telefonu jsou 125 x 45 x 25 mm a hmotnost 110 gramů, tedy o něco méně než Siemens C35i. Stejně jako S35i nebo S40 má integrovanou anténu; je to první lowend s touto vlastností. Nevýhodou je slabší citlivost na signál, výhodou pak poměrně elegantní design a menší pravděpodobnost ulomení antény při pádu. Dáte mi jistě za pravdu, že výměna antény v servisu je vysokou cenou za nevinné upuštění přístroje na tvrdou podlahu. Nejen integrovanou anténou je ale M30 chráněn proti poškození. Tělo přístroje je totiž lemováno silným gumovým pruhem jako u Siemense M35. Pravděpodobnost poškození je tudíž podstatně menší než u běžných mobilů. Pokud patříte mezi věčné smolaře a kryt přístroje rozbijete, není nic jednoduššího, než si koupit za pár stovek kryt nový. Navíc si můžete vybrat ze dvou barev: modré a šedé.

Červenáček bez WAPu

Jak jsem se již zmínil, grafický displej je podsvícen velmi neobvyklou červenou barvou a poskytuje jen dva řádky textu po dvanácti znacích plus informační řádek s ikonami. Nemusíte se obávat o pohodlnost wapování na tak malém displeji. Wapový prohlížeč totiž integrován není a ani nikdy nebude. Navíc, kdo by wapoval na tak malém displeji?

Na výběr máte jen z 10 vyzváněcích melodií bez možnosti si zkomponovat vlastní (velký rozdíl oproti C35i). Dalším mínusem je absence vibračního vyzvánění, vestavěného modemu a dokonce i takové základní funkce jako je budík. Přístroj také neobsahuje vlastní paměť na telefonní čísla ani krátké textové zprávy. V zásadě je to takový model A35/36 v jiném kabátku.

Baterie je typu Ni-MH o kapacitě 600mAh, jež dokáže přístroj udržet v pohotovosti zhruba 180 hodin a 5 hodin konverzace. Opětovné nabití zabere přibližně půldruhé hodiny.

Taková chudinka

Siemens M30 je velmi „chudý“ přístroj, podobně jako A35/36. Je zřejmé, že jen designem není mobil živ. Má-li být M30 úspěšný telefon, musel by jít Siemens se svou cenou hodně, ale hodně nízko. Na západě se prodává za nějakých 150 marek, což jsou téměř tři tisíce; za tuto cenu bych si jej dokázal představit v některé z předplacených sad.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Siemens M30
 • Rozměry: 125 x 45 x 25 mm
 • Hmotnost: 110 g
 • Síť: 900/1800 MHz
 • Baterie: Ni-MH 600 mAh
 • Pohotovostní doba: až 260 h
 • Doba hovoru: až 300 min
 • Doba nabíjení: 90 min
 • Displej: grafický, 2 řádky, červené podsvícení
 • Zvonění: 10 melodií
 • Další vlastnosti a funkce, které přístroj podporuje: SIM Toolkit, časové funkce bez budíku, hry, vyměnitelné kryty, odolnost proti pádu, stopky

Klepněte pro větší obrázek Právě teď vychází lednové číslo časopisu Mobility, jehož hlavním tématem je "Mobil a styl". V Mobilitách najdete také tyto články:

 • Co nebylo v manuálu: neznámé rady a tipy k telefonům Nokia
 • Volejte nejlevněji: telefonujete už jen z mobilu? Děláte chybu, protože pevný telefon je stále levnější.
 • Z mobilního podzemí: reportáž od odblokovávače mobilních telefonů
 • Testy mobilů (Ericsson T20, R380, Alcatel OT 701, Nokia 3310) a příslušenství (bondovka s rádiem, domovní anténa k mobilu, změna barvy podsvětlení a další).
Napište si o ukázkové číslo Mobilit zdarma.
Diskuze (11) Další článek: Nabíječka pro mobily přes USB

Témata článku: Siemens, Nokia 3310, Siemens C35i, A/B, Ant


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29