Siemens představil nové mobily: ME45, SL42 a SL45i

Siemens včera představil světu tři nové mobilní telefony. Nesou na svých bedrech označení ME45, SL42 a SL45i. Podařilo se nám získat bližší informace. Jak již z názvů vyplývá, jediný skutečně nový mobil je ME45.
Siemens představil nové mobily: ME45, SL42 a SL45i
Siemens včera představil světu tři nové mobilní telefony. Nesou na svých bedrech označení ME45, SL42 a SL45i. Podařilo se nám získat bližší informace. Jak již z názvů vyplývá, jediný skutečně nový mobil je ME45.

Siemens ME45

Tento mobilní telefon je prvním Siemensem, který podporuje nový standard multimediálních textových zpráv EMS. Již při prvním pohledu na tento mobilní telefon je poznat, že je nástupcem odolného mobilu M35i. Nový ME45 můžete koupat, zahrabávat do písku na pláži a všechno tohle utrpení by měl bez úhony přežít. Z pokročilejších funkcí podporuje tento telefon rychlý paketový přenos dat prostřednictvím technologie GPRS, kterou by již brzo měli začít podporovat všichni naši mobilní operátoři.

ME45 není však jen odolným mobilem – dělá si zoubky i na manažerskou oblast. Přímo v paměti telefonu můžete mít uloženo až 500 jmen. Pro prohlížení mobilního Internetu můžete použít wapový prohlížeč v nové verzi 1.2, která zvládá – mimo jiné – také zabezpečená datová spojení pro bezpečný přístup například do banky.

Samozřejmostí dnes již je T9 (doufejme, že v češtině) nebo editovatelné vyzváněcí melodie. Tento telefon bude také kompatibilní se současnou řadou příslušenství od Siemensu.

Siemens SL42

Zatímco předchozí typ ME45 byl určen především do náročnějších provozních podmínek, je SL42 mížena převážně do kapes manažerských. Design celého telefonu je stejný jako u staršího Siemensu SL45. Své zaměření do manažerské oblasti dokládá svými funkcemi. Hlasový záznamník je v této branži totiž téměř nutností, stejně jako telefonní seznam, ve kterém můžete ke každému jménu zadat až čtrnáct dalších položek.

Tento mobilní telefon má vestavěný hardwarový modem i infračervený port pro bezdrátové připojení k mobilnímu Internetu. Cizí mu není ani odesílání faxových zpráv – modem podporuje faxy třídy 2. Třešničkou budiž například komfortní konvertor měn, kalkulačka nebo přehledně řešený kalendář.

Telefon bude běžně dodáván z 16 MB paměťovou MMC kartou (SL45 se dodává s kartou o velikosti 32 MB). S ultratenkou baterií vydrží až 200 hodin na příjmu nebo 4 hodiny hovoru. Podle Jana Čápa z českého Siemensu jde prakticky o stejný mobil jako SL45, jen bude prodávan v úsporném balení bez programů apod. Tímto opatřením a menší kartou MMC se dosáhne samozřejmě nižší ceny.

Siemens SL45i

Jak již sám název napovídá, jedná se o nástupce již známého mobilu Siemens SL45. Zůstaly zachovány běžné funkce tohoto telefonu, jako je například přehrávač hudebních souborů ve formátu MP3, MMC paměťová karta o velikost 32 MB, wapový prohlížeč, digitální diktafon i hardwarový modem. Co však stejné není, je podpora programovacího jazyka WirelessJava. Implementace tohoto jazyka je jistě velký krok kupředu, protože Javu začínají podporovat téměř všichni výrobci mobilů (namátkou Nokia, Motorola, Panasonic). Díky použití Javy v mobilech přestane být WAP pouhým zdrojem statických dat, ale začne poskytovat především aplikace – specializované programy napsané právě v Javě, které umožní přeměnit podobně vybavený mobil prakticky v cokoli. Záleží jen na fantazii a schopnosti programátorů těchto aplikací.

Všetečná otázka: Líbí se vám nové mobily Siemens? Myslíte si, že jsou konkurence schopné?

Diskuze (62) Další článek: Chcete posílat textovky po celý den z mobilu zdarma?

Témata článku: Siemens, Siemens ME45, Siemens SL42, Siemens SL45i, Bezpečný přístup, Mobil m, Mobil

Určitě si přečtěte