Siemens prodal 11 milionů kusů mobilních telefonů

Za první čtvrtletí fiskálního roku 2003 se prodalo jedenáct milionů mobilních telefonů značky Siemens.
Siemens prodal 11 milionů kusů mobilních telefonů

Společnost Siemens IC Mobile dnes oznámila, že v 1. čtvrtletí nového fiskálního roku prodala po celém světě 11 milionů mobilních telefonů. Stejný počet mobilů této značky si koupili uživatelé během celého roku 1999. Oproti stejnému období minulého roku je to nárůst o 22 procent. V porovnání s posledním čtvrtletím předchozího roku však prodej vzrostl o 40 procent.

Klepněte pro větší obrázekSiemens Mobile dosáhla v 1. čtvrtletí fiskálního roku 2003 hrubého zisku 59 milionů EUR, což je oproti loňskému roku nárůst o 59 procent. Divize mobilních telefonů přispěla ziskem o 20 milionů EUR vyšším než v loňském roce, tj. 52 miliony EUR.

Co se týče oddělení sítí – Siemens Mobile Networks – tam společnost díky dlouhodobému poklesu poptávky a cen zaznamenala ztrátu 25 milionů EUR. Přestože se na trhu mobilních telefonů v novém kalendářním roce 2003 očekává nárůst prodeje o 5 až 10 procent (cca 420 – 435 milionů kusů), společnost Siemens Mobile plánuje pro toto období větší procentuální nárůst prodeje svých telefonů.

Skupina Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (ICM) nabízí kompletní portfolio řešení pro mobilní sítě včetně koncových přístrojů, infrastruktury a aplikací. Spektrum koncových přístrojů zahrnuje oblast mobilních telefonů, bezdrátových modulů, mobilních organizérů a bezšňůrových telefonů. Portfolio infrastruktury zahrnuje technologie pro výstavbu sítí GSM, GPRS a sítě 3. generace a také základnové stanice, spojovací systémy pro inteligentní sítě tj. např. pro předplacené služby.

Mobilní aplikace pokrývají koncová řešení pro Messaging, Location Based Services nebo Mobile Payment. Ve fiskálním roce 2001 (končícím 30. září 2001) dosáhla divize ICM objemu prodeje 11,3 miliardy EUR (předběžné odhady) a zaměstnávala 30,730 zaměstnanců po celém světě.

Diskuze (10) Další článek: Výrobci! Postrádáme mobily pro babičky a dědečky!

Témata článku: Siemens, Kus, Mobilní telefon, Mobil, Telefon, Mil

Určitě si přečtěte