Siemens S45/ME45: zkušenosti s novým firmwarem

Důkladně jsme vyzkoušeli možnosti nové verze firmwaru skvělých telefonů Siemensu a připravili jsme pro vás přehled všech jeho novinek, která stály za zmínku.
Siemens S45/ME45: zkušenosti s novým firmwarem

Včera jsme na MobilMánii uveřejnili přehledný obrázkový návod, s jehož pomocí si může každý majitel mobilního telefonu Siemens S45 nebo ME45 nahrát svépomocí nejnovější verzi firmwaru. Protože jsme již měli možnost nejnovější verzi pořádně prozkoušet, přinášíme vám přehled všech doposud zjištěných novinek této verze – od těch nejvýznamnějších až po ty nejdrobnější kosmetické vychytávky.

Datové hovory

Klepněte pro větší obrázekV oblasti datových hovorů jsme se dočkali několika změn. Zcela určitě tou nejvýznamnější je podpora 4+1 timeslotů pro datové přenosy s využitím technologie GPRS. Podle našich zkušeností funguje vše přesně tak, jak má a zvýšení rychlosti datových přenosů je viditelné. Přestože se na některých zpravodajských serverech objevila spekulace, že mobilní sítě takovou rychlost neumožní, není tomu tak. Všichni čeští mobilní operátoři umožní přidělit telefonu tolik timeslotů, kolik si vyžádá a kolik je v té chvíli k dispozici.

Při připojení prostřednictvím GPRS se na displeji zobrazuje malý symbol trojúhelníčku ukazujícího vpravo – nahradil tak poměrně nejednoznačné vodící čárky u nápisu GPRS.

U nastavování datových přenosů jste dříve museli ručně určovat rychlost sériového rozhraní. Tento zbytečný úkon je již minulostí a telefon si nyní aktuální rychlost přenosu zjistí zcela sám. Podle sdělení Siemensu má být nový také wapový prohlížeč; nové je však droboulinké písmo. Nová je také možnost synchronizace mobilu se stolním počítače přes infračervený port.

Textovky

Psaní textových zpráv je také celé nové. Nejdříve ze všeho si všimnete nového, drobnějšího fontu a hned v zápětí počtu zbývajících znaků – do jedné textovky jich můžete napsat až 760, přičemž zpráva bude rozkouskována na patřičný počet běžných zpráv. V horním řádku vás při psaní telefon upozorňuje, v kolika textovkách (a kolik tedy zaplatíte) bude zpráva odeslána.

Siemens nyní plně podporuje EMS textové zprávy – můžete tak nejen posílat obrázky, zvuky či animace (a to i na jiné značky mobilních telefonů), ale také formátovat text. Textová zpráva může obsahovat tři různé fonty, text může být zarovnán na střed, vlevo nebo vpravo nebo mohou být důležitá slova podtržena.

Dočkali jsme se také paměti na textovky přímo v telefonu, kde je nyní možné uložit 25 zpráv. Teprve po vyčerpání tohoto prostoru se zprávy začnou ukládat na SIM kartu. V seznamu zpráv je názornou ikonkou zobrazeno, v které paměti je textovka uložena. Textovku lze také označit jako nepřečtenou a samozřejmě zůstává zachována možnost uložení zprávy do archívu.

Další

Další novinkou je nový hra KungFu, což je klasický simulátor bojového umění. Zde si po zvolení postavy nadefinujete své útočné a obrané pozice či chvaty a vyrazíte na protivníka. Pokud hrajete proti telefonu, poměrně často vyhrajete, hra se však stává zábavnou až při hře proti živému spoluhráči.

V telefonu je také nový CC-Monitor. Chcete-li zjistit co nejvíce informací o svém telefonu (včetně počtu absolvovaných nabíjecích cyklů a podobných prkotin), stiskněte kombinaci *#06# a poté dvakrát Info. Stáhněte si také tento prográmek a čísla z displeje zadejte do příslušných položek.

U poznámek chráněných heslem se zobrazuje jen první písmeno.

Jaké to je?

Pokud stále váháte, musím vám upgrade na novou verzi firmwaru doporučit, protože změny jsou opravdu poměrně významné a dokáží vdechnout vašemu mobilnímu příteli novou duši.

Diskuze (105) Další článek: Lze mobily opravdu odposlouchávat?

Témata článku: Siemens, Siemens S45, Zkušenost, Nový firmware, Datový hovor, Firmware

Určitě si přečtěte