Siemens S55 a Bluetooth: dokonalý pár?

Jsou chvíle, kdy na Bluetooth nedám dopustit a jsou naopak chvíle, kdy mě tato technologie dokonale rozhodí. Po testu S55 jsem naladěn spíše kladně; a stačilo k tomu opravdu málo.
Siemens S55 a Bluetooth: dokonalý pár?

Při testech mobilního telefonu Siemens S55 a Bluetooth jsem narazil na velmi zajímavou funkci. V seznamu podporovaných profilů najdete kromě běžných věcí jako sériový port (COM) nebo modem (DUN) také Public Folders, tedy seznam jakýchsi „veřejných složek“.

Zkoušel jsem tuto funkci na Nokii 7650 a předpokládal jsem, že se mi zobrazí obsah paměti, ale bohužel, složka byla prázdná. Ne však na S55 - zde se opravdu ukázal veškerý obsah vestavěné paměti o velikosti jednoho mega. Díky tomu můžete bez jakéhokoliv přídavného softwaru bez problému kopírovat soubory z jednoho zařízení na druhé, což je podstatně lepší než u Nokií, kde na to musíte použít speciální software.

Pravda, je možné odeslat soubory přes infračervený port, ale to zkrátka není úplně ono; přes Bluetooth pracujete se Siemensem stejně jako s každou jinou „vzdálenou“ složkou – komunikace probíhá přes protokol FTP. Do S55 jsem si tak nahrál nová zvonění ve formátu MIDI a obrázky na pozadí ve formátu JPEG. Že by začalo být Bluetooth konečně k něčemu? Jen dodávám, že test probíhal s USB adaptérem MSI.

Poznámka: Zatím nemám k dispozici synchronizační software, o kterém bych rád napsal zejména ve spojení s Bluetooth.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Vlevo seznam profilů a funkcí v S55, vpravo pak obsah složky Public Folders.

Mimochodem, o víkendu, těsně po dokončení testu adaptéru Billionton přestala Nokia 7650 přes Bluetooth komunikovat; přitom přes infra běhá naprosto normálně. Zvláštní... Že by můj kousek byl opravdu nějak začarovaný?

Témata článku: Siemens, Bluetooth, Nokia 7650, Siemens S55, A/B, Pár, BLU

Určitě si přečtěte

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, náramky a chytré hodinky ** Ceny se pohybují od několika desítek korun po tisíce

7.  12.  2017 | Láska Jan | 14

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6

Sony WF-1000X: osvoboďte se od drátů i okolního hluku [vyzkoušeno]

Sony WF-1000X: osvoboďte se od drátů i okolního hluku [vyzkoušeno]

** První kompletně bezdrátová sluchátka od Sony ** Jsou lehká a maličká, přesto překvapují dobrým zvukem ** Proti konkurenci obsahují navíc funkci potlačení okolního hluku

3.  11.  2017 | Láska Jan | 4