Siemens S55 a Bluetooth: dokonalý pár?

Jsou chvíle, kdy na Bluetooth nedám dopustit a jsou naopak chvíle, kdy mě tato technologie dokonale rozhodí. Po testu S55 jsem naladěn spíše kladně; a stačilo k tomu opravdu málo.
Siemens S55 a Bluetooth: dokonalý pár?

Při testech mobilního telefonu Siemens S55 a Bluetooth jsem narazil na velmi zajímavou funkci. V seznamu podporovaných profilů najdete kromě běžných věcí jako sériový port (COM) nebo modem (DUN) také Public Folders, tedy seznam jakýchsi „veřejných složek“.

Zkoušel jsem tuto funkci na Nokii 7650 a předpokládal jsem, že se mi zobrazí obsah paměti, ale bohužel, složka byla prázdná. Ne však na S55 - zde se opravdu ukázal veškerý obsah vestavěné paměti o velikosti jednoho mega. Díky tomu můžete bez jakéhokoliv přídavného softwaru bez problému kopírovat soubory z jednoho zařízení na druhé, což je podstatně lepší než u Nokií, kde na to musíte použít speciální software.

Pravda, je možné odeslat soubory přes infračervený port, ale to zkrátka není úplně ono; přes Bluetooth pracujete se Siemensem stejně jako s každou jinou „vzdálenou“ složkou – komunikace probíhá přes protokol FTP. Do S55 jsem si tak nahrál nová zvonění ve formátu MIDI a obrázky na pozadí ve formátu JPEG. Že by začalo být Bluetooth konečně k něčemu? Jen dodávám, že test probíhal s USB adaptérem MSI.

Poznámka: Zatím nemám k dispozici synchronizační software, o kterém bych rád napsal zejména ve spojení s Bluetooth.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Vlevo seznam profilů a funkcí v S55, vpravo pak obsah složky Public Folders.

Mimochodem, o víkendu, těsně po dokončení testu adaptéru Billionton přestala Nokia 7650 přes Bluetooth komunikovat; přitom přes infra běhá naprosto normálně. Zvláštní... Že by můj kousek byl opravdu nějak začarovaný?

Diskuze (48) Další článek: Motorola Timeport 720 (test)

Témata článku: Siemens, Bluetooth, Nokia 7650, Siemens S55, BLU, Pár, Dok, A/B

Určitě si přečtěte