Siemens S65 - první informace o nástupci S55

Siemens S55 byl představen zhruba před rokem, pomalu nastává čas připravit nástupce, který se zároveň stane vlajkovou lodí značky. Přinášíme vám první informace a zajímavosti.
Siemens S65 - první informace o nástupci S55

Konečně aktivní displej

Na první pohled bude změna v displeji přístroje. Ten bude aktivní TFT s podporou pětašedesáti tisíc barev a vysokým rozlišením. K telefonům této kategorie už neodmyslitelně patří integrovaný fotoaparát. Podle našich informací se v telefonu objeví varianta s rozlišením 1,3 megapixelu, což žádný podobný telefon nenabízí. Nemá chybět dokonce integrovaný blesk.

Mezi další viditelné změny můžeme zahrnout umístění infraportu na vrchní straně telefonu, a to z jednoho velice praktického důvodu: telefon bude podporovat hraní Java her přes infraport a Bluetooth. Proto by měl být zvýšen i dosah infraportu na viditelnou vzdálenost. Novinkou má být také stavová LED dioda.

Když jsme u zábavy, telefon by měl nabídnout aplikaci chat, a to jak přes datové přenosy GPRS, tak přes Bluetooth nebo infraport. Na tuto funkci se osobně velice těším.

Průměrná paměť a novinka HSCSD 

Telefon bude mít vnitřní paměť přesahující 4 MB, která bude jako u jiných Siemensů sdílená – to znamená, že se do ní budou ukládat kontakty, přijaté SMS, MMS, obrázky, fotografie, melodie atd. Adresář by měl pojmout až 1 000 položek. V datových přenosech by měl být také udělán pokrok, telefon má podle předběžných informací podporovat HSCSD, což mnozí vyčítají jeho předchůdci. Rychlost GPRS zůstane na konfiguraci 4+2 (class 10).

Jak jsem již zmínil, telefon bude podporovat Javu ve verzi MIDP 2.0, které využijete tak, že při příchozím volání (nebo jiné operaci) jednoduše vyskočíte z aplikace bez toho, aniž byste ji ukončili. Po vyřízení úkolu se vrátíte zpět a můžete pokračovat v práci – zde vidím výhodu především pro MobICQ a ostatní messengery. Model S65 nepřijde o přednosti svého předchůdce - Bluetooth, triální provoz (GSM 900/1800/1900 MHz), e-mailový klient, polyfonní melodie, MMS, EMS, vícepoložkový seznam atd.

Mezi další vylepšení se řadí předpokládané integrované stereo FM rádio a mluví se i o přehrávači MP3. Právě s implementací MP3 by měl být spojený slot pro datové karty SD/MMC. O vzhledu zatím nic bližšího nevíme, jakmile se nám podaří získat první obrázky, okamžitě se s nimi pochlubíme.

Další užitečné změny

Editovatelný slovník T9. Řazení seznamu podle příjmení i jména. Fixní nastavení ovládacích kláves v menu - funkce Open, Ok a Send na pravém funkčním tlačítku, funkce Cancel, No a Options na levém funkčním tlačítku. V kalendáři bude položka pro vyhledání konkrétního datumu a přechod na něj. Vylepšení se dočká i správa narozenin a úkolů. Upraven bude také telefonní seznam. Ke každému kontaktu půjde přiřadit jednotlivá melodie, i když skupiny zůstanou zachovány.

Z grafické stránky půjdou měnit nejen barevná schémata, ale i jednotlivé ikonky v grafickém menu telefonu. Telefon by měl mít už konečně jako spořič digitální hodiny. Změn je mnoho a k lepšímu, teď nezbývá, než čekat a těšit se. Uvedení tohoto telefonu by se mělo konat v únoru  na 3GSM World Congresu v Cannes nebo v březnu na hannoverském CeBITu.

Autor článku spolupracuje na stránkách www.beinspired.cz věnované mobilům značky Siemens

Diskuze (70) Další článek: Skvělé kabátky pro Sony Ericsson T610

Témata článku: Siemens, Siemens S55, Siemens S65, I/O, Nástup, Info, Informace, Informace o, První informace


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 27

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

** Sony výrazně zmodernizovalo vlajkový model ** OLED displej patří mezi nejlepší na trhu ** Opět se zlepšil i fotoaparát

Jan Láska | 102

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 11 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 53

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, hračky a další gadgety ** Ceny se pohybují od stovky až po několik tisíc korun

Jan Láska | 3

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný smartphone ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Jan Láska | 22