Siemens ST55 - aktivní displej, fotoaparát, T-Mobile

Novinka od Siemensu má sice asijský původ, což mu dává poněkud netradiční vzhled, útočit bude ale v dresu T-Mobilu. Přináší barevný TFT displej, integrovaný foťáček a nízkou cenu. Má se Sony Ericsson T610 bát?
Siemens ST55 - aktivní displej, fotoaparát, T-Mobile

Je to Siemens, není to Siemens 

Před nedávnem jsme ve formě bleskovky upozorňovali na nečekanou novinku z dílny Siemensu v podobě modelu ST55. On to vlastně ani tak Siemens úplně není, jeho rodištěm je Taiwan, kde vznikl pod střechou firmy Arima, která se bude podílet i na připravovaných modelech od Sony Ericssonu. To jde ostatně zpozorovat i na tomto Siemensu, který moc tradičně nevypadá.

Podle ohlasů z diskusních fór o mobilech připomíná spíše telefony značky Panasonic, tvarem není úplně daleko ani od Sony Ericssonu T68i. Je to zkrátka asijský hybrid, který popírá klasický styling Siemensu, což by mu mohlo ztížit situaci na trhu. Na druhou stranu bude mít za sebou silného mezinárodního operátora T-Mobile - právě pro něj byl totiž tento model vyroben. Hlavní úkol tohoto modelu je jasný - rozčeřit vody v kategorii multimediálních telefonů s integrovaným foťáčkem, hlavním konkurentem bude bezesporu švédsko-japonské želížko Sony Ericsson T610.

Poznámka: fotografie pocházejí ze slovinského serveru Mobisux.com

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Barvíme, fotíme, točíme

Mezi hlavní atributy tohoto Siemensu můžeme zařadit aktivní TFT displej, který je schopen zobrazit až 65 536 barev. Spolu s integrovaným foťáčkem se stává ideálním marketingovým nástrojem operátora na propagaci MMS zpráv. Jejich podpora samozřejmě rovněž nechybí. S foťáčkem, jenž je umístěn na zadní straně přístroje, bude možné pořizovat snímky v rozlišení 160 x 120, 320 x 240 a 640 x 480 obrazových bodů a také krátké videosekvence. Nebude chybět ani čtyřnásobný zoom.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Tělo přístroje si zachovává přijatelné rozměry, ty jsou 98 x 48 x 22 mm při hmotnosti 87 gramů. Ovládání bude jistě bezproblémové, kombinace pětisměrného joysticku a dvojice kontextových kláves je v dnešní době ideální. Klávesnici ještě doplňuje klasické dva telefonky a numerická čísla. Baterie je typu Li-Ion a má kapacitu 750 mAh, podle prvních informací má vydržet 140 hodin v pohotovosti a 240 minut při hovoru.

Tradiční funkce bez Bluetooth

Abyste byli na ulici patřičně instrumentální, Siemens je vybaven 40hlasými polyfonními melodiemi. Ty lze do telefonu nahrávat ve formátech MIDI, WAV a dalších. Pokud vám nebude stačit aktuální nabídka, další hudební kousky není problém stáhnout prostřednictvím GPRS z WAPu. Ten je ve verzi 1.2.1. Organizace času a synchronizace dat se děje ve spolupráci s MS Outlook, v telefonu nalezneme jak kalendář, úkolovník, e-mailový klient či upomínky, tak budík, stopky a převodník měn. Pro milovníky mobilní zábavy jsou připraveny tři javové hry.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Telefon je s počítačem propojitelný pouze prostřednictvím kabelu, infračervený port a Bluetooth bychom hledali marně, což nás mírně znepokojuje. Siemens s T-Mobilem asi počítá s využitím Siemensu pouze pro MMS zábavu běžnými uživateli. Na druhou stranu můžeme očekávat příjemnou cenu, která se má podle všeho pohybovat v rozmezí osm až devět tisíc korun za nedotovaný přístroj.

Diskuse: zdá se vám Siemens ST55 konkurenceschopnou nabídkou v oblasti multimediálních telefonů?

Diskuze (63) Další článek: Nokia si nechává platit už i za rady

Témata článku: Siemens, Fotoaparát, Siemens ST55, Sony Ericsson T610, Foto, Displej, Marketingový nástroj, Klasický styl, Hlavní atribut, Mobil, Akt


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41