Siemens ST55 - aktivní displej, fotoaparát, T-Mobile

Novinka od Siemensu má sice asijský původ, což mu dává poněkud netradiční vzhled, útočit bude ale v dresu T-Mobilu. Přináší barevný TFT displej, integrovaný foťáček a nízkou cenu. Má se Sony Ericsson T610 bát?
Siemens ST55 - aktivní displej, fotoaparát, T-Mobile

Je to Siemens, není to Siemens 

Před nedávnem jsme ve formě bleskovky upozorňovali na nečekanou novinku z dílny Siemensu v podobě modelu ST55. On to vlastně ani tak Siemens úplně není, jeho rodištěm je Taiwan, kde vznikl pod střechou firmy Arima, která se bude podílet i na připravovaných modelech od Sony Ericssonu. To jde ostatně zpozorovat i na tomto Siemensu, který moc tradičně nevypadá.

Podle ohlasů z diskusních fór o mobilech připomíná spíše telefony značky Panasonic, tvarem není úplně daleko ani od Sony Ericssonu T68i. Je to zkrátka asijský hybrid, který popírá klasický styling Siemensu, což by mu mohlo ztížit situaci na trhu. Na druhou stranu bude mít za sebou silného mezinárodního operátora T-Mobile - právě pro něj byl totiž tento model vyroben. Hlavní úkol tohoto modelu je jasný - rozčeřit vody v kategorii multimediálních telefonů s integrovaným foťáčkem, hlavním konkurentem bude bezesporu švédsko-japonské želížko Sony Ericsson T610.

Poznámka: fotografie pocházejí ze slovinského serveru Mobisux.com

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Barvíme, fotíme, točíme

Mezi hlavní atributy tohoto Siemensu můžeme zařadit aktivní TFT displej, který je schopen zobrazit až 65 536 barev. Spolu s integrovaným foťáčkem se stává ideálním marketingovým nástrojem operátora na propagaci MMS zpráv. Jejich podpora samozřejmě rovněž nechybí. S foťáčkem, jenž je umístěn na zadní straně přístroje, bude možné pořizovat snímky v rozlišení 160 x 120, 320 x 240 a 640 x 480 obrazových bodů a také krátké videosekvence. Nebude chybět ani čtyřnásobný zoom.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Tělo přístroje si zachovává přijatelné rozměry, ty jsou 98 x 48 x 22 mm při hmotnosti 87 gramů. Ovládání bude jistě bezproblémové, kombinace pětisměrného joysticku a dvojice kontextových kláves je v dnešní době ideální. Klávesnici ještě doplňuje klasické dva telefonky a numerická čísla. Baterie je typu Li-Ion a má kapacitu 750 mAh, podle prvních informací má vydržet 140 hodin v pohotovosti a 240 minut při hovoru.

Tradiční funkce bez Bluetooth

Abyste byli na ulici patřičně instrumentální, Siemens je vybaven 40hlasými polyfonními melodiemi. Ty lze do telefonu nahrávat ve formátech MIDI, WAV a dalších. Pokud vám nebude stačit aktuální nabídka, další hudební kousky není problém stáhnout prostřednictvím GPRS z WAPu. Ten je ve verzi 1.2.1. Organizace času a synchronizace dat se děje ve spolupráci s MS Outlook, v telefonu nalezneme jak kalendář, úkolovník, e-mailový klient či upomínky, tak budík, stopky a převodník měn. Pro milovníky mobilní zábavy jsou připraveny tři javové hry.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Telefon je s počítačem propojitelný pouze prostřednictvím kabelu, infračervený port a Bluetooth bychom hledali marně, což nás mírně znepokojuje. Siemens s T-Mobilem asi počítá s využitím Siemensu pouze pro MMS zábavu běžnými uživateli. Na druhou stranu můžeme očekávat příjemnou cenu, která se má podle všeho pohybovat v rozmezí osm až devět tisíc korun za nedotovaný přístroj.

Diskuse: zdá se vám Siemens ST55 konkurenceschopnou nabídkou v oblasti multimediálních telefonů?

Témata článku: Siemens, Fotoaparát, Siemens ST55, Sony Ericsson T610

63 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Petr Klimeš 3. 4. 2004 22:11:58
    Chci se zeptat: Má to Javu nebo to nemá javu? Někde totiž píšou, že to...
  • Cole 28. 2. 2004 14:13:46

    Ja mam Siemens C55 a kdyz si odblokuju javu tak prez datovej kabel mohu...

  • Helena Šponerová 28. 11. 2003 12:20:58

    mám starý kvér,tak o novotách nic nevím...ST55 se mi moc...

Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 5X: Foťák s optickým zoomem i pro střední třídu

Xiaomi Mi 5X: Foťák s optickým zoomem i pro střední třídu

** Xiaomi dostává optický zoom i do vyšší střední třídy ** Smartphone nabízí skvělý poměr výkonu a ceny ** LTE v pásmu 800 MHz zatím chybí

26.  7.  2017 | Miksa Martin | 5

360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

** Dnes pro natáčení VR obsahu používáme samostatné 360° kamerky ** ProTruly a HT Optical ji implementovali do telefonu ** Během pár let by mohly být běžnou součátí telefonů

18.  7.  2017 | Miksa Martin | 9


komerční sdělení

Komerční sdělení