Siemens SX1 McLaren: černý švihák

Siemens ve spolupráci se stájí Formule 1 McLaren připravil limitovanou edici chytrého telefonu SX1. Telefon je v černé stylové barvě a dodává se s paměťovou kartou se speciálním obsahem. Připravili jsme krátký článek a fotogalerii.
Siemens SX1 McLaren: černý švihák
Kapitoly článku

Vzhledem k tomu, že se limitovaná edice telefonů SX1 s přídomkem McLaren liší od původní verze pouze barevným provedením a několika detaily, nebudeme se telefonem zabývat dopodrobna. Pokud máte zájem dozvědět se o tomto jistě zajímavém mobilu více, podívejte se do naší megarecenze.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Černá je barvou luxusu 

V novém kabátě 

Už krabice s novinkou je od balení s obyčejným SX1 odlišena papírovým přepásáním, které je kromě vyobrazení mobilu ozdobeno motivem kostkovaného cílového praporu. Mobil je celý oděn do leskle černé barvy. I když jsou chromové detaily jako pětisměrný joystick, lem okolo reproduktoru a dvě tlačítka na boku stejná jako u standardní šedostříbrné verze, u tohoto modelu jsou díky černé barvě výraznější a působí luxusně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Běžný a černý Siemens SX1 vedle sebe

Podle zkušeností jsou černé lesklé mobily náchylné na otisky prstů. U tohoto mobilu jsou navíc tlačítka po stranách displeje, který je lemován černou barvou, proto se pravděpodobně otiskům prstů okolo displeje neubráníte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detail mřížky reproduktoru • boční tlačítka

Pogumovaný plast, který lemuje boky po celém obvodu telefonu je rovněž v matné tmavě šedé barvě. Číselná tlačítka mají oproti klasické variantě bílé popisky a jsou podsvícena modrými diodami. Na zadní straně je bílý emblém stáje McLaren.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nápis Limited Edition a logo Mclaren na zadní straně

Všude samá formule

Při původním nastavení vás při zapnutí telefonu uvítá animace jedoucího vozu West McLaren Mercedes MP4-19. Jako spořič displeje je zde jezdec Kimi Räikkönen se svým vozem a jako vyzvánění lze použít zvuk motoru vozu West McLaren Mercedes. To vše dokresluje atmosféru formulových závodů. V nabídce se navíc nachází samostatná ikonka West McLaren Mercedes, která zprostředkuje přístup k novinkám o závodním týmu, informacím o tratích závodů Formule 1 nebo k fotografiím Kimi Räikkönena, jeho stájového kolegy Davida Coultharda a vozu MP4-19.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bílé popisky tlačítek

Jako bonbónek pro příznivce závodů Formule 1 jsou v telefonu videonahrávky, na kterých jsou rozhovory s jezdci, osobní pozdrav Räikkönena s jeho podpisem a záběry z testování vozu MP4-19.

Nutno poznamenat, že v testovacím vzorku, který jsme měli k dispozici, se většina z těchto doplňků nenacházela. Vycházíme zde z oficiálních informací.

A co víc

Kromě telefonu najdete uvnitř balení dvaceticentimetrovou papírovou figurku finského jezdce stáje McLaren Kimi Räikkönena. Dále je zde také tenká brožurka s fotografiemi a motivy McLaren a Siemens, k telefonu dostanete rovnou také paměťovou kartu.

Klepněte pro větší obrázek
Paměťová karta je ve standardním balení

Na pultech tuzemských obchodů krabici s telefonem SX1 McLaren nenajdete, české zastoupení Siemensu ji do ČR nebude dovážet. Telefon si ale můžete objednat v internetovém obchodě přímo na stránkách Siemensu. Za výstřednost v podobě černého modelu McLaren zaplatíte o 50 eur více.   


V druhé kapitole článku najdete fotogalerii

Témata článku: Siemens, Siemens SX1, Původní nastavení, McLaren, Osobní pozdrav


Určitě si přečtěte

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62