Siemens Vlna aneb znáte flowboarding?

O uplynulém víkendu jste měli možnost spatřit ve Vídni umělou mořskou vlnu. Byli jsme na místě a vše jsme si prohlédli. Víte, co je to Flowboarding?
Siemens Vlna aneb znáte flowboarding?

Siemens Vlna je zajímavé technické zařízení – v poměrně velkém bazénu se speciálně tvarovaným dnem dokáže za pomoci několika tisíc litrů vody proudící rychlostí přesahující čtyřicet kilometrů v hodině vytvořit skutečnou umělou mořskou vlnu téměř kdekoli.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Serfování na umělé vlně se však trochu odlišuje od řádění ve vlnách skutečného oceánu. Novému sportu provozovanému právě na umělé vlně se říká flowboarding. První odlišností jsou flowboardová prkna, která se nejvíc podobají prknům na snowboard – možná právě proto nejlepší flowboardisté pocházejí z lidí, kteří již na snowboardu (nebo skateboardu) umějí jezdit.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Součástí závodu byla i exhibice nejlepších flowboardistů světa, z nichž drtivá většina jsou – či byli – prvotřídní surfeři, snowboarďáci nebo skateři. Na umělé vlně předváděli skutečně zajímavé pohybové kreace, z nichž některé můžete spatřit na ilustračních obrázcích.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Siemens vlna navštívila Vídeň v rámci jednoho z nějvětších evropských festivalů Donau-insel-Fest, jehož součástí byly také pouliční divadla či četné hudební produkce provozované na několika otevřených pódiích. Umělá vlna již navštívila například Manillu, Hannover, Dubai nebo San Diego; podle našich informací se však v nejbližší době do česka zavítat nechystá, což je určitě škoda. Flowboarding je totiž zajímavý sport, který bych určitě rád vyzkoušel. A myslím si, že nejen já. A co vy?

Diskuze (10) Další článek: Pouzdro Classic Case ICE-11 – dopřejte svému Ericssonu pohodlí!

Témata článku: Siemens, Flow, San diego, Vlna

Určitě si přečtěte