Siemens WristPhone: mobilní telefon na zápěstí

Už jste někdy viděli mobilní telefon v hodinkách? Ne? Siemens WristPhone byl představen na CeBITu. Jde opravdu o výjimečný kus elektroniky.
Siemens WristPhone: mobilní telefon na zápěstí
Už jste někdy viděli mobilní telefon v hodinkách? Ne? Siemens WristPhone byl představen na CeBITu. Jde opravdu o výjimečný kus elektroniky.

Není to zase až tak dávno, co jsme obdivovali první analogové telefony, jejichž mobilita byla kvůli hmotnosti a rozměrům přímo úměrná fyzické kondici a zručnosti uživatele. S příchodem GSM, nových technologií i materiálů se objevily přístroje mnohem příjemnějších rozměrů. A právě v té době se začalo diskutovat o tom, kam že ta mobilní komunikace spěje. Každý z nás si jistě někdy zapolemizoval o tom, jak budou mobilní zařízení vypadat za pět či deset let. Ano – mobilní telefon implantovaný přímo v uchu je zatím hudbou budoucnosti, realitou však jsou již bezdrátová sluchátka, plnohodnotný mobilní internet, nebo bezdrátové videokonference. Ze seznamu futuristických vynálezů si můžeme s klidem vyškrtnout další položku, a to mobilní telefon v náramkových hodinkách.

Hovoříme do dlaně

Siemens na letošním CeBITu představil nejednu zajímavou novinku. Nás však zaujala jedna zcela výjimečná – mobilní telefon v náramkových hodinkách. Siemens mu prozatím dal příznačný název WristPhone, což znamená doslova „mobil na zápěstí“. Celé „zařízení“ váží jen 36 gramů, má plně grafický čtyřřádkový displej, ovšem miniaturních rozměrů, jež je podsvícen elegantně modrou barvou. K výjimečnosti přispívá vestavěný wapový prohlížeč. Je zřejmé, že si na displeji tak miniaturních rozměrů mnoho nepočtete, ovšem jako nouzové řešení bude muset stačit. Druhým divem je podpora obou našich sítí, ale i „americké“ 1900MHz sítě. Je třeba podotknout, že triálních mobilů se zatím vyskytuje, i v té vyšší cenové třídě, poskromnu. Komunikace a částečně i ovládání bude probíhat pomocí vestavěného hands-free a citlivého mikrofonu. Kvalita miniaturního reproduktoru je údajně obdivuhodná. Nad čím však zůstává rozum stát je miniaturní akumulátor o kapacitě 550 mAh, což je kapacita srovnatelná s bateriemi klasických mobilních telefonů!

A co pohodlí?

Většina z nás by si jistě mobilní telefon v hodinkách koupila. Největším nedostatkem je ovšem nepohodlné ovládání. Psát textovou zprávu dvěma tlačítky jistě není to pravé ořechové. Řešení bych viděl v malé bezdrátové klávesnici, na niž by se psaní zpráv i celé ovládání velmi zjednodušilo.

Budeme si muset počkat

Siemens zatím nezveřejnil datum vydání, ani cenu svého WristPhonu. Zájem o tuto zajímavou kombinaci náramkových hodinek a GSM telefonu projevila již společnost Samsung, o jehož vizi mobilního telefonu v hodinkách jsme vás již informovali.

A co vy? Koupili byste si mobilní telefon v hodinkách? Kolik byste byli ochotni za takovou „výjimečnost“ zaplatit?

Diskuze (27) Další článek: Jsem in: pouzdro M-Styler pro zavěšení na krk

Témata článku: Siemens, Mobilní telefon, Mobil, Telefon

Určitě si přečtěte