Šifrovatelný PalmPilot

Otázka bezpečnosti dat je u přenosných zařízení kritická. Dostat se do zakódovaných oblastí...
Šifrovatelný PalmPilot
Otázka bezpečnosti dat je u přenosných zařízení kritická. Dostat se do zakódovaných oblastí kapesních diářů není pro servisního technika žádný problém. 3Com se situaci rozhodl řešit v pravdě na 100 % - za partnera si zvolil špičku v oblasti kryptografie, společnost Certicom, která do PalmPilota zaimplementuje technologii nazývanou Elliptic Curve Cryptography. Data musí být chráněna nejen "obyčejným" heslem před nenechavci na pracovišti, ale solidním kódovacím algoritmem především před zloději, kteří mají na dešifrování dat potřebný čas. Proto je potřeba data chránit takovou šifrou, jejíž rozlousknutí není ve výkonnostních schopnostech současných počítačů, zároveň však kódování musí být natolik jednoduché, aby to zvládl i procesor kapesního zařízení.

Dalším novým zařízením s Windows CE je inteligentní telefon SCS 100 od Samsungu. Další informace o tomto telefonu, ze kterého zřejmě půjde posílat e-mail, surfovat web a podle zvoleného operačního systému i pracovat s dokumenty, prozatím nebyly uvolněny.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení