Šifrovatelný PalmPilot

Otázka bezpečnosti dat je u přenosných zařízení kritická. Dostat se do zakódovaných oblastí...
Otázka bezpečnosti dat je u přenosných zařízení kritická. Dostat se do zakódovaných oblastí kapesních diářů není pro servisního technika žádný problém. 3Com se situaci rozhodl řešit v pravdě na 100 % - za partnera si zvolil špičku v oblasti kryptografie, společnost Certicom, která do PalmPilota zaimplementuje technologii nazývanou Elliptic Curve Cryptography. Data musí být chráněna nejen "obyčejným" heslem před nenechavci na pracovišti, ale solidním kódovacím algoritmem především před zloději, kteří mají na dešifrování dat potřebný čas. Proto je potřeba data chránit takovou šifrou, jejíž rozlousknutí není ve výkonnostních schopnostech současných počítačů, zároveň však kódování musí být natolik jednoduché, aby to zvládl i procesor kapesního zařízení.

Dalším novým zařízením s Windows CE je inteligentní telefon SCS 100 od Samsungu. Další informace o tomto telefonu, ze kterého zřejmě půjde posílat e-mail, surfovat web a podle zvoleného operačního systému i pracovat s dokumenty, prozatím nebyly uvolněny.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15