Šifrovatelný PalmPilot

Otázka bezpečnosti dat je u přenosných zařízení kritická. Dostat se do zakódovaných oblastí...
Otázka bezpečnosti dat je u přenosných zařízení kritická. Dostat se do zakódovaných oblastí kapesních diářů není pro servisního technika žádný problém. 3Com se situaci rozhodl řešit v pravdě na 100 % - za partnera si zvolil špičku v oblasti kryptografie, společnost Certicom, která do PalmPilota zaimplementuje technologii nazývanou Elliptic Curve Cryptography. Data musí být chráněna nejen "obyčejným" heslem před nenechavci na pracovišti, ale solidním kódovacím algoritmem především před zloději, kteří mají na dešifrování dat potřebný čas. Proto je potřeba data chránit takovou šifrou, jejíž rozlousknutí není ve výkonnostních schopnostech současných počítačů, zároveň však kódování musí být natolik jednoduché, aby to zvládl i procesor kapesního zařízení.

Dalším novým zařízením s Windows CE je inteligentní telefon SCS 100 od Samsungu. Další informace o tomto telefonu, ze kterého zřejmě půjde posílat e-mail, surfovat web a podle zvoleného operačního systému i pracovat s dokumenty, prozatím nebyly uvolněny.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2