Sign-On - data v bezpečí

Nevyhovuje vám na Palmu vestavěná funkce Turn Off & Lock? Často zapomínáte hesla? Váš podpis nezapomenete - pořiďte si Sign-On.
Nevyhovuje vám na Palmu vestavěná funkce Turn Off & Lock? Často zapomínáte hesla? Váš podpis nezapomenete - pořiďte si Sign-On.

Sign-On je první bezpečnostní aplikace využívající k autorizaci uživatele biometrické technologie - rozpoznává váš podpis. Po instalaci a spuštění aplikace Sign-On se zobrazí její základní okno a v něm se také provádí veškerá další nastavení - obrázek č.1.

Vlastní bezpečnostní funkce zapnete, ukážete-li tužkou na zaškrtávací políčko "Enable Sign-On". Aplikace vás varuje, že pokud zapomenete podpis i heslo, budete nuceni provést tvrdý reset a ztratíte tak veškerá data (která však budou po dalším HotSyncu obnovena). Následuje proces trénování (podepíšete se na řádek s křížkem a ukážete tužkou na tlačítko "Accept"- proces se opakuje třikrát, v případě, že se podpisy příliš liší, jste vyzváni k dalšímu trénování, kdykoli je možné ukázat na tlačítko "Clear", čímž odstraníte nesprávný podpis a můžete jej napsat správně) - obrázek č.2.

Trénování podpisu můžete kdykoli zopakovat, ukážete-li na tlačítko "Re-enroll". Zadávání podpisu si můžete vyzkoušet ukázáním na tlačítko "Test". Pro případ, že aplikace 3x odmítne váš podpis, máte možnost zadat heslo. Heslo zvolíte v základním okně aplikace Sign-On ukázáním na tlačítko "Password". Ukázáním na tlačítko "Prefs" vyvoláte okno "Sign-On Prefs"(nastavení aplikace Sign-On) - obrázek č.3, kde můžete nastavit, aby inkoust zanechával "tlustou" stopu ("Thick Ink"), aby aplikace vyžadovala kromě podpisu i heslo ("Logon with signature and password"), dobu po vypnutí Palmu, po které se aktivuje zabezpečení, zobrazit informace o uživateli (tlačítko "Owner") či získat statistiky přístupu. Vše potvrdíte ukázáním na tlačítko "Ok". Ukážete-li na tlačítko "About" (o aplikaci Sign-On) v základním okně aplikace Sign-On, získáte informace o aplikaci a jejích autorech. Nápovědu k aplikaci získáte ukázáním na tlačítko "Help" (nápověda).

Závěr: Sign-On je velmi užitečná aplikace a všem ji vřele doporučuji, obzvláště jedincům s horší pamětí – zbavíte se nejen nutnosti zadávat heslo, ale i nutnosti pokaždé provádět speciální tah Graffiti nebo spouštět aplikaci Security.

Závěrečné hodnocení:

  • skvělý nápad (využití biometrických technologií v této oblasti)
  • možnost chránění Palmu heslem i podpisem
  • automatické "zablokování" Palmu po Vámi nastavené době po vypnutí
  • rychlost učení se podpisu
  • rychlost vyhodnocování podpisu při jeho zadávání
  • velmi intuitivní a příjemné uživatelské rozhraní
Download, cena $19,99, aplikace po instalaci zabírá 92 KB RAM, testováno na Palm IIIx, Palm OS 3.5.2.
Váš názor Další článek: Paegas: aktuálně z tiskové konference

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Data

Určitě si přečtěte