Šikovný prográmek pro nastavení GPRS u T-Mobilu

T-Mobile na svém webu nabízí užitečnou utilitku pro nastavení GPRS spojení na počítači. Téměř všechno udělá za vás.
Šikovný prográmek pro nastavení GPRS u T-Mobilu

T-Mobile na svém webu, v sekci věnované GPRS, nabízí ke stažení zajímavý program T-Mobile GPRS Software. Sám dokáže nastavit počítač pro mobilní datové spojení GPRS prostřednictvím většiny dostupných telefonů, které tuto technologii podporují.

T-Mobile GPRS Software umí nastavit počítač pro tyto následující mobily:

  • Ericsson T39 (také pro spojení přes infraport),
  • Ericsson T65,
  • Motorola Timeport,
  • Nokia 6310 (také pro spojení přes infraport),
  • Nokia 8310 (pouze infraport),
  • Siemens S45/ME45 (také pro spojení přes infraport).

Program bude možné aktualizovat, takže až se v nabídce T-Mobilu objeví další mobily s GPRS, mělo by stačit kliknout na odkaz a nahrát aktualizovanou verzi.

Program je určen pro operační systém Windows od verze 95 výš a můžete si ho stáhnout přímo zde (337 kB). Tady si k němu můžete prohlédnout manuál (PDF 340 kB).

Mrška jedna malá

Hned po instalaci se v rohu monitoru objeví malé, ale roztažitelné okno, které sleduje aktuální internetové připojení a kromě grafu zobrazuje také řadu dalších údajů. Můžete si nastavit, jestli údaje o rychlosti budou zobrazovány v kilobitech nebo kilobajtech za sekundu, změnit měřítko časové osy, upravit frekvenci aktualizace apod. Pokud vás nezajímají konkrétní čísla, ale pouze graf připojení, není problém část se statistikou skrýt, jak je to vidět na druhém obrázku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zapomeňte na AT příkazy

Potom se už můžete vrhnout k rozchození mobilního datového spojení. Jednoduše mobil připojíte k počítači přes kabel nebo infraport (infračervené spojení musíte rozjet sami) a stisknete tlačítko. Po chvíli hledání se v okně objeví název telefonu a po odsouhlasení se nainstalují potřebné síťové komponenty, modem a nastaví se síťová připojení.

 

Po doběhnutí tohoto procesu se v Ovládacích panelech skutečně objevil modem Siemensu S45, se kterým jsem program zkoušel, a přibyla také dvě nová nastavení připojení (viz obrázky). Nyní se mohu spojovat jak přes APN Internet, tak prostřednictvím APN Profil. Jak dlouho jsem se vždycky trápil s nastavováním!

 

Kdybyste změnili telefon, starší nastavení lze jednoduše odinstalovat:

I když T-Mobile GPRS Software vše správně nastaví, jednotlivé GPRS profily můžete vytvářet a editovat také ručně v přehledném dialogu:

 

Jen víc takových pomůcek

Program je úplně zdarma a je velmi užitečnou pomůckou nejen pro začátečníky, kteří si s nastavováním počítače nemusí vůbec vědět rady, ale také pro odborníky, kterým dokáže ušetřit čas.

Diskuze (41) Další článek: Siemens A50 – konečně elegantní low-end?

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Ericsson T65, Nokia 6310, Nokia 8310, Siemens S45, Nastavení, NAS, GPRS, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80