Šikovný prográmek pro nastavení GPRS u T-Mobilu

T-Mobile na svém webu nabízí užitečnou utilitku pro nastavení GPRS spojení na počítači. Téměř všechno udělá za vás.
Šikovný prográmek pro nastavení GPRS u T-Mobilu

T-Mobile na svém webu, v sekci věnované GPRS, nabízí ke stažení zajímavý program T-Mobile GPRS Software. Sám dokáže nastavit počítač pro mobilní datové spojení GPRS prostřednictvím většiny dostupných telefonů, které tuto technologii podporují.

T-Mobile GPRS Software umí nastavit počítač pro tyto následující mobily:

  • Ericsson T39 (také pro spojení přes infraport),
  • Ericsson T65,
  • Motorola Timeport,
  • Nokia 6310 (také pro spojení přes infraport),
  • Nokia 8310 (pouze infraport),
  • Siemens S45/ME45 (také pro spojení přes infraport).

Program bude možné aktualizovat, takže až se v nabídce T-Mobilu objeví další mobily s GPRS, mělo by stačit kliknout na odkaz a nahrát aktualizovanou verzi.

Program je určen pro operační systém Windows od verze 95 výš a můžete si ho stáhnout přímo zde (337 kB). Tady si k němu můžete prohlédnout manuál (PDF 340 kB).

Mrška jedna malá

Hned po instalaci se v rohu monitoru objeví malé, ale roztažitelné okno, které sleduje aktuální internetové připojení a kromě grafu zobrazuje také řadu dalších údajů. Můžete si nastavit, jestli údaje o rychlosti budou zobrazovány v kilobitech nebo kilobajtech za sekundu, změnit měřítko časové osy, upravit frekvenci aktualizace apod. Pokud vás nezajímají konkrétní čísla, ale pouze graf připojení, není problém část se statistikou skrýt, jak je to vidět na druhém obrázku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zapomeňte na AT příkazy

Potom se už můžete vrhnout k rozchození mobilního datového spojení. Jednoduše mobil připojíte k počítači přes kabel nebo infraport (infračervené spojení musíte rozjet sami) a stisknete tlačítko. Po chvíli hledání se v okně objeví název telefonu a po odsouhlasení se nainstalují potřebné síťové komponenty, modem a nastaví se síťová připojení.

 

Po doběhnutí tohoto procesu se v Ovládacích panelech skutečně objevil modem Siemensu S45, se kterým jsem program zkoušel, a přibyla také dvě nová nastavení připojení (viz obrázky). Nyní se mohu spojovat jak přes APN Internet, tak prostřednictvím APN Profil. Jak dlouho jsem se vždycky trápil s nastavováním!

 

Kdybyste změnili telefon, starší nastavení lze jednoduše odinstalovat:

I když T-Mobile GPRS Software vše správně nastaví, jednotlivé GPRS profily můžete vytvářet a editovat také ručně v přehledném dialogu:

 

Jen víc takových pomůcek

Program je úplně zdarma a je velmi užitečnou pomůckou nejen pro začátečníky, kteří si s nastavováním počítače nemusí vůbec vědět rady, ale také pro odborníky, kterým dokáže ušetřit čas.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Ericsson T65, Nokia 6310, Nokia 8310, Siemens S45, GPRS, Nastavení, NAS, Mobil

Určitě si přečtěte

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34