Šílený křeček a hledání identity (Java hry)

Akční střílečka a la James Bond, logická hra s automatickou rukou. Čeká nás i bojový výlet do starověkého Říma.

Svou hru si dnes určitě vyberou příznivci akčních a špionážních příběhů, hlavu potrápíme pohyby umělou rukou a na výpravu po kuchyni se vydáme po vzoru animovaného filmu Rattatouille s trochu přecpaným a šíleně vypadajícím křečkem. V závěru článku si nezapomeňte ověřit, zda váš telefon vybranou hru podporuje.

XIII: Covert Identity

Gameloftu se před několika lety podařil husarský kousek a jedna z jeho nejoblíbenějších mobilních her Covert Identity se konečně dočkala svého pokračování. My si teď opět můžeme užít akční komiksovou střílečku založenou na neotřelém příběhu. XIII je krycí a zároveň jediné jméno našeho hrdiny, který své pravé jméno nezná, protože mu byla vymazána paměť, a tak se ho snaží vypátrat. Proti němu stojí vládní agenti jiných římských číslic, kteří jej mají zneškodnit za vykonstruované zabití prezidenta. Trochu mi to připomíná náměty některých akčních seriálů poslední doby a když si představím povely typu „římská dvojko, postarejte se o něj“, hned se mi vybaví první bondovky se srandovními záporáky s vystřelovacím hřebíkem v botě. V tu chvíli mám o to větší chuť si zahrát.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Ve hře na vás čeká celkem 14 různých levelů, z nichž se dá skoro každý považovat za originál. Mise jsou různorodé, vyzkoušíte si všechno od střílení v hotelu, přes akční ostřelování helikoptéry na letišti, až po bláznivou jízdu na vodním skútru. Na výběr máte nejrůznější zbraně (pistole, brokovnice, uzi, granátomet) a vychytávky, zkrátka James Bond hadr… Aby se hra po čase nestala, jako některé méně povedené filmy, které si produkují a režírují sami stárnoucí kdysi úspěšní herci, akčním stereotypem, část misí trávíte v kůži „Třináctkovy“ kamarádky Jessicy. Ta má hlavnímu hrdinovi pomoci v pátraní po ztracené identitě. Grafika je u Gameloftu jako vždy na výborné úrovni, a tak vám ty dvě hodiny a něco, během nichž hrou bez obtíží projdete, proplujete a prostřílíte se, utečou jako voda a vy si potom budete říkat – a to bylo jako všechno?

XIII: Covert Identity (akční, bojová):

  • CZ: SMS ve tvaru CPS HULEN odešlete na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)
  • SK: SMS v tvare CPS HULEN odošlite na číslo 7031 (cena 108 Sk)

Treasure Arm

Treasure Arm je tak trochu zvláštní hra, ale možná právě proto vás bude bavit. V duchu se přeneste zhruba někam na pouť nebo do míst, kde se objevují různé střelnice a další kolotočové atrakce. Jednou z nich bývá i automat s „kouzelnou rukou“. Ta má většinou jen tři kovové prsty, které se navíc ohýbají jako po obrně, aby se za ně pro jistotu za vaši investovanou padesátikorunu nemohl zachytit žádný plyšák. A podobnou ruku budete ovládat právě ve hře Treasure Arm od vývojáře Tequila Mobile. Zde však nebudete chytat medvídky a jiné plyšové potvory, ale budete se snažit posbírat klíče a vsunout je do zámku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

To ale nebude nijak jednoduché. Jak vidíte na ukázkových obrázcích, plocha je vždy zaplněna velkým množstvím překážek a manipulace s umělou rukou taky není právě jednoduchá. Šipkami vpravo a vlevo určujete směr pohybu celé paže, klávesy nahoru a dolů ruku ohýbají v kloubu. To vše musíte zvládat najednou, aby vám posouvající se překážky klíč z ruky nevyrazily. S přibývající obtížností navíc klesá časový limit a naopak roste počet klíčů i překážek. Zkrátka nic banálního. Co vás ale možná omrzí, je monotónnost celé hry. Hýbat rukou nahoru a dolů je sice fajn, ale po několika absolvovaných levelech vás tato fyzioterapeutická seance zkrátka začne nudit.

Treasure Arm (logická):

  • CZ: SMS ve tvaru CPS HCJZE odešlete na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)
  • SK: SMS v tvare CPS HCJZE odošlite na číslo 7031 (cena 108 Sk)

Hamster Loco

Co se stane, když zůstane křeček sám doma? Myslíte si, že bude v klidu chroupat slunečnicová semínka a do zblbnutí běhat ve své kruhové prolízačce? Tak to možná ten váš, ale křeček ze hry Hamster Loco je úplný opak. Sotva se zavřou dveře, stává se z něj úplný blázen. A to všechno jen proto, aby ukázal své vyvolené, jak moc mu na ní záleží. Už ze zápletky je jasné, že tato hra je určena hlavně dětem, žádný sarkastický cynik, kterých je u nás v redakci plno, si na ní asi ujíždět nebude.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Abyste se coby náš křeček za svou milou dostali, musíte absolvovat dlouhou cestu plnou nebezpečných nástrah a šílených pastí. V kuchyni to křeček nemá jednoduché, všude číhají talíře, hrnce, naběračky a když na něj spadne třeba takový pekáč z pěkné výšky, je to jakoby vás přejel parní válec. Do toho se navíc přidávají otravné mouchy, které vás pronásledují na každém kroku. Přívětivá grafika odpovídá zaměření hry pro menší pařany, pohled na nepříčetného přejedeného křečka s očima od sebe ale pobaví i starší hráče.

Hamster Loco (arkáda):

  • CZ: SMS ve tvaru CPS HKUHJ odešlete na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)
  • SK: SMS v tvare CPS HKUHJ odošlite na číslo 7031 (cena 108 Sk)

Rome: Throne of Destiny

Rome: Throne of Destiny je akční bojovka na motivy historických událostí starověkého Říma. V době úpadku římské říše se členové vládnoucích rodů zrazovali, rodinní příslušníci proti sobě intrikovali, navzájem se vraždili nebo nechávali jiné vraždit jen proto, aby mohli vládnout obrovskému, ale skomírajícímu impériu. Po smrti císaře Augusta byli jako nástupci jmenováni Tiberius a jeho synovec Agrippa. Protože Tiberius měl vládnout krutou rukou, chtěly některé římské síly, aby následnictví přešlo rovnou na jeho synovce. Tiberius se to ale dověděl a falešně obvinil Agrippu z vraždy jeho bratra, kterého sám nechal zabít. Agrippa byl vykázán z Říma, ale nespravedlnost si nenechal jen tak líbit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

V kůži prince Agrippy se vrátíte do starověkého Říma, kde budete chtít získat zpět, co vám náleží – královský trůn a vládu. V ulicích města budete bojovat se strážemi, utkáte se s nimi v palácích i bojových arénách. Budete sekat hlava nehlava až se dostanete ke svému povedenému strýci. Bude záležet jen na vás, jestli si trůn udrží, nebo vláda nad impériem připadne po právu vám. Hra patří mezi tradiční bojové arkády, v boji si vystačíte v podstatě s jedním tlačítkem. Grafické provedení neurazí, ale ani nenadchne. Nakonec vymyslet v prostorách šedivých římských mramorových paláců nějaké efektní grafické prvky by asi byla trochu lidová tvořivost.

Rome: Throne of Destiny (akční, bojová):

  • CZ: SMS ve tvaru CPS HHBDD odešlete na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)
  • SK: SMS v tvare CPS HHBDD odošlite na číslo 7031 (cena 108 Sk)

Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

  • pro CZ: STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)
  • pre SK: STAHNU[mezera]KOD na číslo 7036 (cena za SMS je 2,40 Sk)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 9:00–17:00).


Tip

Chcete být informováni o mobilních technologiích? Jak si nastavit informační newsletter čtěte zde.

Diskuze (2) Další článek: Nejlepší mobily v poměru výkon/cena

Témata článku: Software pro mobily, Hry, Úplný opak, Hledání, Java, Sám doma, Zabití, Vládní agent, Jediné jméno


Určitě si přečtěte