Silvestr: poslední novinky mobilního tisíciletí

Na závěr roku vás chceme informovat o dvou žhavých novinkách – jsou poslední v tomto tisíciletí, a to větší mají význam.
Na závěr roku vás chceme informovat o dvou žhavých novinkách – jsou poslední v tomto tisíciletí, a to větší mají význam.

Jihomoravští vinaři rozšiřují nabídku

Jak nám sdělil tiskový mluvčí Jihomoravských vinných sklepů, a.s. Svatoslav Žgrindáš, v nadcházejícím roce se již stane běžnou praxí vináren a restaurací mít v nabídce kromě vín bílých a červených také víno infračervené. Jedinečných vlastností vína se zde dosahuje zvláštním způsobem vysazování „do svahu“ – na rozdíl od ostatních odrůd, které se pěstují zásadně směrem „ze svahu“.

„To ste eště nekoštovali“, zaslechli jsme později na návsi. „To není jak ten blútús, co po něm trnó a modrajó zubi“.

Jak se však říká, doma není nikdo prorokem, a tak se necháme překvapit. „Asi tak, nó“, přitakala prodavačka v místním hypermarketu, když nám markovala dvoulitrovku letošního blútúsu.

Vývoj baterií Li-Tin úspěšně dokončen

Nový typ baterií by se měl v roce 2001 objevit v nabídce příslušenství mobilních telefonů a jiných přenosných zařízení. K bateriím NiMH, Li-Ion a Li-Pol tak nově přibudou baterie Li-Tin vyrobené z polovodičové (příměsové) litiny. Vyšší hmotnost je jen zdánlivou nevýhodou – naopak, díky ní se telefon při pádu k zemí vždy otočí displejem nahoru a zabrání se tak jeho poškození. Baterie se vyznačují vysokou robustností, jejich kapacita nezávisí na okolní teplotě a negativní paměťový efekt je zde nahrazen pozitivním paměťovým efektem – baterie si vždy pamatuje poslední nastavení směšovacího poměru teplé a studené vody.

Na závěr se redakce omlouvá všem, kteří na Silvestra čekali nějaké jiné, serioznější informace, a všem čtenářům přeje ještě vydařenější rok než byl ten letošní.

Diskuze (6) Další článek: Rok poté aneb co se změnilo s příchodem Oskara

Témata článku: Ostatní, Vinař, Tisíc, Tis, Mobil


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113