Síť třetí generace běží a mobilů přibývá

Japonský mobilní gigant NTT DoCoMo spustil první síť třetí generace do komerčního provozu a nabídl také tři nové mobily, které umožňují například mobilní videokonference nebo odesílání a příjem textovek s deseti tisíci znaky.
Síť třetí generace běží a mobilů přibývá

Je to úspěch?

Nyní již můžete tyto videotelefony spatřit v ulicích Tokia, kde od května mohlo pět tisíc lidí testovat tuto síť v nekomerčním provozu. NTT DoCoMo začíná rozšiřovat pokrytí signálem první sítě třetí generace i na další velká japonská města. Prezident této společnosti Keiji Tachikawa prohlásil na tiskové konferenci: „na rychlou výstavbu sítě a rozšiřování pokrytí území jsme více než připraveni“.

Také využití pěti tisíc lidí k půlročnímu testování zcela nové technologie byl velmi dobrý krok, jehož výsledkem je síť, která již překonala všechny počáteční potíže a do svého komerčního provozu přichází ve skutečně odladěném stavu.

Nové mobily jsou k nakousnutí

Nové mobilní videotelefony FOMA N2001, FOMA P2101V a FOMA P2401 umí mobilně komunikovat garantovanou rychlostí 64 kb/s, což je dostatečná rychlost pro přímé přehrávání video sekvencí či pro videokonference. Můžete také odesílat e-mailové zprávy s fotografiemi nebo hudbou. Vestavěnou kameru můžete použít také jako digitální fotoaparát.

Klepněte pro větší obrázek

Japonský mobilní trh je v celém světe unikátní hned z několika důvodů. Každý zákazník vlastnící mobilní telefon využívá poměrně intenzivně datových hovorů a množství prohlédnutých internetových stránek prostřednictvím mobilů každým okamžikem vzrůstá, protože mobilních telefonů je v Japonsku připojeno k Internetu téměř dvakrát více než běžných stolních počítačů.

 

Váš názor Další článek: Samsung SPH I300: nový barevný smartphone

Témata článku: Ostatní, Generace, Síť, Třetí generace, Mobil


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29