Sk8terBoy: adrenalin na každém metru (+ soutěž)

Jistě jste se alespoň jednou v životě postavili na prkénko s kolečky - skateboard. Proč ale čichat smog v přelidněném centru a lámat si kosti, když můžete prožít extrémní jízdu i na displeji mobilu.
Sk8terBoy: adrenalin na každém metru (+ soutěž)

Rychlost, bystrost a vychytralost

Bez těchto vlastností se u hry prostě neobejdete. Jen co se postavíte na „prkno“, máte již jen málo času do startu. Poté se už řítíte po silnici neuvěřitelnou rychlostí a máte co dělat, abyste se vyhnuli všem nástrahám, které na vás číhají. Navíc tlačí čas a překážek je mnoho. Nezapomínejte také sbírat bonusy, které vám v mnohém pomohou.

  

Hra Sk8terBoy nepoužívá pro ovládání klasické numerické klávesy, ale jen hlavní ovládací prvek – joystick či kurzorovou klávesu. K plnému zvládnutí hry postačí čtyři směry, přičemž jejich přiřazení je snad nadmíru jasné. Chcete-li vpravo, stisknete směr doprava - stejně analogicky je to na druhou stranu, stiskem nahoru vyskočíte, stiskem dolů se skrčíte.

   

Doplňujte energii

Ve hře nejde jen o projetí checkpointů v zadaném čase a o vyhýbání se překážkám. Při jízdě potkáte i mnoho symbolů, které vám v jízdě napomohou. Asi nejdůležitější je energie, bez které se jednoduše neobejdete. Ukazatel jejího stavu vidíte po celou dobu jízdy v horní části displeje vedle času, který zbývá do následujícího checkpointu. Vedle tohoto ukazatele najdete počet zbývajících životů, které během jízdy můžete nasbírat pomocí červených srdíček. Užitečný je také autopilot. Pokud tento symbol seberete, řídí za vás telefon a vy si můžete přibližně na deset sekund odpočinout. Poslední užitečný prvek je malý hodinový ciferník, jehož pomocí si prodloužíte čas jízdy o jednu sekund.

   

Jedeme z kopce

Hra Sk8terBoy vyniká nejen povedeným grafickým zpracováním, ale také asi nejlepším hudebním doprovodem. jaký jsem kdy u javové hry slyšel. Přijdete-li hře na kloub, budete se řítit mezi barely a překážkami třeba i ve škole pod lavicí nebo při přejíždění městskou hromadnou dopravou.

Ve zkratce

Název hry: Sk8terBoy
Hodnocení: 95 %
Cena: 75 Kč (www.m-game.cz)
Určeno pro mobilní telefony: Nokia 3100, 3200, 3300, 3650, 5100, 6100, 6220, 6610, 6800, 7210, 7250(i), 7650, N-Gage; Siemens SX1

Odkaz na stránku výrobce: www.aimproductions.be

Diskuze (4) Další článek: Mobilní operátoři v 1. čtvrtletí: nejlepší byl Eurotel

Témata článku: Software pro mobily, Nokia 3100, Nokia N-Gage, Siemens SX1, Metr, Soutěž

Určitě si přečtěte