Skandál: Hry pro Nokii N-Gage lze spustit i jinde

Hry určené pro Nokii N-Gage lze úspěšně spustit i na dalších strojích platformy Series 60, což je opravdu překvapivé zjištění. Máme pro vás ukázky her z mobilů typu Nokia 3650 a Siemens SX1. Finský výrobce určitě nebude mít radost.
Skandál: Hry pro Nokii N-Gage lze spustit i jinde

Exkluzivita je pryč

Pozice herního telefonu Nokia N-Gage je ohrožena. Donedávna totiž platilo, že hry určené výhradně pro Nokii N-Gage nešlo nikde jinde úspěšně zprovoznit. Hardwarová i softwarová příbuznost všech přístrojů se stejnou platformou však nedala spát zručným nadšencům, kteří v současné době na stránkách internetových diskusních fór zveřejňují postupy, jak lze ochranu obejít.

Poznámka: Nedávno byla u Nokie N-Gage prolomena i ochrana her proti kopírování, více si můžete přečíst v tomto článku

V praxi to vypadá tak, že původní hry (konkrétně SonicN) pro N-Gage už byly úspěšně spuštěny na dvou telefonech – Nokia 3650 a Siemens SX1. Není asi třeba zdůrazňovat, že všechny postupy podobného zprovoznění jsou nelegální a proto ani zde nenajdete žádný postup, jak hru nainstalovat či spustit.

Funguje to dobře 

Je paradoxní, že Nokia ještě donedávna tvrdila, že hry pro N-Gage nelze nikde jinde spustit, neboť ty vyžadují specifický hardware Nokie N-Gage. Všichni, kdo hru SonicN na svých telefonech provozovali, si však nemohli vynachválit barevné podání i celkovou plynulost her včetně zvuku. Žádné závažné problémy nenastaly (snad kromě samotného ovládání), což popírá informace o odlišném hardwaru Nokie N-Gage. Konkrétně u Nokie 3650 však bylo nutné hru spouštět ve „flight módu“, neboť si žádala každičké místo své drahocenné paměti. Můžeme předpokládat, že kromě zmíněné dvojice telefonů půjdou hry spustit i na nové Nokii 6600, která nabízí dostatek paměti.

Pokud stále nevěříte, můžete si stáhnout video s ukázkou - Nokia 3650 (2,7 MB) a Siemens SX1 (1,5 MB). Na obrázcích níže jsou pak obrázky pořízené z jednotlivých telefonů.

Nokia 3650

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Siemens SX1

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Fotografie pocházejí z internetových diskusí a serveru Club-Siemens.com.

Diskuze (39) Další článek: Siemens C60: v barvě za čtyři a půl (malý test)

Témata článku: Nokia, Ostatní, Nokia 3650, Nokia N-Gage, Siemens SX1, Skandál

Určitě si přečtěte