Skládací Huawei Mate X je v Česku. Zatím na ukázku, do prodeje půjde na podzim

České zastoupení Huawei přivezlo na ukázku svůj první smartphone s ohebným displejem Huawei Mate X. Novinka z únorového veletrhu v Barceloně se do komerčního prodeje stále ještě nedostala – výrobce ladí detaily, podrobuje namáhanou konstrukci v kloubu dalším dodatečným testům a globální uvedení chystá na září.

Už nyní jde ale prakticky o kompletní dopracovaný produkt – na zkoušeném samplu se sice skvěl nápis „Not For Sale“, ale že jde o kus určený k marketingovým účelům, se během zhruba půlhodinového zkoušení nijak neprojevilo. Vše fungovalo správně, mechanismus se ochotně otevíral a zavíral. A to už má údajně za sebou daný vzorek dlouhou tour po Evropě!

Vše funguje, jak má

Mate X je opravdu pozoruhodné zařízení. Ačkoli za čtyři měsíce od premiéry známe jeho papírové funkce i vlastnosti nazpaměť, při tomto prvním delším osobním vyzkoušení nás příjemně překvapilo, jak v reálu vše dobře funguje. Požadovaná část displeje se rozsvítí, kdy má, opačná pohasne, telefon zcela správně ignoruje dotyky na panelu, které nejsou zamýšleny k ovládání a rozložený OLED displej na velikost tabletu vypadá prostě perfektně.

Šťouralové budou určitě zkoumat oblast displeje, která se nachází v kloubu zařízení, a budou poukazovat na to, že v rozevřeném stavu je zde patrná mírná vlnka. To ale není vada. Jde o vlastnost, díky které se displej může ohýbat. A právě díky této funkci nás Mate X tolik baví. Je skvělé mít v kapse telefon běžné velikosti, který v případě potřeby rozložíte na tablet. Jednoduše a intuitivně.

Huawei Mate X
rozměry a hmotnost: 161 × 146 × 11,0 mm, 295 g
displej: 8,0", kapacitní OLED, 2 200 × 2 480, 414 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA, LTE (1400|600 Mb/s)
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 512 GB, NM Card (256 GB), RAM: 8 GB, baterie: 4 500 mAh
procesor: Hisilicon Kirin 980 (8× Cortex-A76, 3 GHz, 7nm)
operační systém: Google Android 9 (Pie)
fotoaparát: 40MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
72 %
vybavenost
?
výhodnost
cena: už se neprodává

Diskuze (8) Další článek: Potvrzeno. Největší česká banka příští týden spustí Google Pay

Témata článku: Huawei, Smartphony, Flexibilní displej, Skládací displej, Ohebný displej, Preview, Skládací konstrukce, Huawei Mate X, Ukázka, Kloub, Huawei Mást X, Vlastnost, Česká republika, Mechanismus, Prodej, For Sale, Sklad, Displej, Huawei Mate


Určitě si přečtěte