Skládací Huawei Mate X půjde přímo proti Galaxy Fold. A to s podporou 5G

Samsung představením modelu Galaxy Fold odšpuntoval záplavu skládacích hybridů. Mimo něj se na oznámení „skládaček“ chystá 11 dalších výrobců, a nejlepší je na tom to, že nikdo při vývoji nemohl „opisovat“ od toho druhého. Výsledkem tak bude 11 různých pojetí skládacích zařízení, a to z pohledu počtu a tvaru displejů, či zpracování samotné skládací konstrukce. Svůj ohebný model hned krátce po Samsungu představí i Huawei, bude se jednat o Mate X.

A protože Huawei již po Barceloně rozvěšuje plakáty s fotkami telefonu, můžeme se na Mate X v krátkosti podívat. Hybrid dostane pouze jeden displej, celé řešení je tak trochu podobné prvnímu skládacímu zařízení Royole FlexPai. V rozevřeném stavu bude displej v rovině připomínat tablet. Na pravé části zad však bude jakýsi vystouplá brada se třemi fotoaparáty a dalšími snímači. Při zavření se však displej se zbytkem těla zarovná.

V zavřeném stavu bude Mate X suplovat roli smartphonu, bude však zřejmě podobně tenký a protáhlý jako Galaxy Fold. Zadní část displeje bude při složení deaktivována, budete u ní ale muset počítat s otisky prstů. Na druhou stranu má být Mate X první skládacím hybridem s podporou sítí 5G. Mate X bude oficiálně představen zítra, na tiskové konferenci Huawei v Barceloně.

Zdroj Phonearena

Diskuze (10) Další článek: Týden mobilně s Golden Gate na pozadí. Taková byla premiéra Galaxy S10, ohýbačky a dalších gadgetů

Témata článku: Huawei, Skládací displej, MWC, Skládací konstrukce, Výzkum a vývoj, Mate, Hybridy, Barcelona, Flexibilní displej, Royole FlexPai, Mat X, Model, Displej, Hybrid