Školní podvody s mobilem

Škola začala a s ní začal i čas zkoušek, testů a podobných nepříjemností. Odjakživa si školáci vyráběli tzv. taháky. Pár tipů, jak účelně využít mobilní telefon v neprospěch učitelů.
Školní podvody s mobilem

Málo komu je příjemné stát osamocen před tabulí a čelit útočným otázkám ze strany učitele nebo dumat nad prázdným papírem během probíhající písemné práce. V několika málo případech vám od problémů pomůže mobil a spřízněná duše ve třídě nebo dokonce mimo ni. Nutnou podmínkou je ale přítomnost mobilu ve třídě a to dneska všude neplatí. V některých školách najdeme ve školním řádu odstaveček zakazující používání nebo přítomnost mobilu v hodině. V takovém případě máte smůlu a následující odstavce můžete klidně přeskočit.

Jelikož budete s mobilním telefonem manipulovat přímo během písemné práce, může se hodit jedna výmluva, proč vám mobil leží na stole. Vysvětlete učiteli, že potřebujete mít přehled o čase (kolik času vám ještě zbývá) a hodinky jste si jako naschvál zapomněli doma. To by napoprvé mělo stačit.

Nyní si nastíníme několik tipů, kdy je možné použít mobilní telefon jako určitý taháček. Většina z nich byla úspěšně odzkoušena studenty vysokých škol, ale to nebrání jich použití i ve středních nebo základních školách.

Tip č.1 – Detektor lži

Nedá se použít vždy, ale někdy může zachránit špatnou známku. Podmínkou je zkoušení u tabule, kdy žák musí odpovídat ano či ne. Nejdříve je nutné se před hodinou domluvit s kolegou, který bude vaše prodloužená hlava. Telefon si nastavte na vibrační vyzvánění. Odpověď ANO znamená jedno prozvánění, NE poté žádné.

Tip č.2 – a,b,c,d

Stejný mechanismus lze použít i při psaní testu, ve kterém pouze vybíráte z několika předdefinovaných odpovědí. Počet prozvánění znamení správnou odpověď. Například prozvánění (vibrační) jste cítili třikrát, tak zaškrtnete odpověď za „cé“.

Tip č.3 – Agent 007

Tento tip je osvědčený, ale také asi nejnebezpečnější ze všech zde nastíněných. Také je nákladný, neboť musíte mít dostatečný kredit a bondovku. Tento způsob podvádění je vhodný pro holky nebo chlapce s delšími vlasy. Postačující je i mikádo, avšak jsou známy případy, kdy tato varianta byla úspěšně použita i chlapci s plaveckým sestřihem. Podmínkou úspěšného použití je spřízněná duše čekající na chodbě před třídou nebo na záchodku, vybavena správnou literaturou a mobilem. Během nadiktování zadání písemné práce už musíte být v telefonickém spojení s kolegou na záchodku a nadiktovat mu celé zadání. Spojení nepřerušujte, neboť až spojka vyhledá správné odpovědi, tak vám je jednoduše nadiktuje. 

Tip č.4 – Kabinet

Někdy se stane, že zkoušku musíte dělat sami v kabinetě a to není žádná legrace. Většinou jste již prolustrování na přítomnost taháčku, takže vám zbývá jen mobil. Učitelé většinou nechávají žáka v kabinetu samotného a toho my využijeme. Pakliže jste si jistí, že vás učitel nemůže slyšet – klidně zavolejte spolužákovi a požádejte jej o radu. Pokud sedí vedle v kabinetu, využijeme WAP, neboť jste si předchozí den uložili potřebné poznámky na wapovou stránku. Když už jsme u toho WAPu, tak vězte, že zde můžete nalézt spoustu informací, ale je nutné, abyste si je předem vyhledali, jinak nebudete v kabinetu stíhat.

Tip č.5 – Důležitá chvilka

Někdy ke štěstí stačí, když ještě vydržíte minutu nebo dvě do konce hodiny, bez toho aby na vás přišla řada nebo jste byli vyvoláni. Tyto důležité dvě minuty můžete zařídit následujícím způsobem. Zjistěte si jméno manželky vašeho učitele, a když se už bude řada blížit na vás. Pošlete mu textovku s tímto textem: Okamžitě volej „jméno manželky“, Karel. Nezáleží na jméně, kterým textovku podepíšete, ale na tom, abyste si nastavili vibrační vyzvánění. Profesor totiž bude zkoušet, kdopak si zněj dělá legraci. Učitelovo číslo si poté uložte a nikdy hovor nezvedejte, i když to bude později zkoušet znova.

Tip č.6 – Moderní technologie v praxi

Dopisujte si ve třídě bez toho, abyste si házeli složené papírky. Využijte toho, že váš telefon disponuje IrDA portem nebo technologií Bluetooth. Pomocí IrDA se sice domluvíte pouze s vedlejší lavicí, ale Bluetooth pokryje téměř celou třídu. A do jedné vizitky se vejde dostatek informací.

Tip č.7 – Zákeřný graf

Grafy jsou nepříjemná záležitost, u které se ihned pozná, zda žák umí nebo ne. Přitom často stačí vystihnout jen směr nebo zalomení a situace je zachráněna. Naštěstí jsou tu telefony s foťáčkem. Vyfoťte graf a pošlete jej tápajícímu v poslední řadě. Fotka není nijak detailní, ale vše podstatné z něj vyčtete. Určitě se časem vynoří další způsoby využití MMS zpráv, neboť kapacita jedné zprávy je 30 kB a to už je spousta textu ;-)

Diskuze: Pokud znáte nějaký jiný způsob využití mobilu ve škole, neváhejte a podělte se s ostatními v diskuzi.

Diskuze (159) Další článek: Oskar bude od října prodávat Panasonic GD67

Témata článku: Ostatní, Podvod, Podvádění, Školní řád, Mobil

Určitě si přečtěte