Školy rozbíhají předmět zaměřený na moderní technologie. Alza půjčí 3D tiskárny zdarma

S novým školním rokem se na asi 25 českých školách rozeběhl nový předmět Technika. Zatím jen v testovacím režimu, od září 2022 by se měl rozšířit na všechny školy a vyučovat se bude na druhém stupni jednu hodinu týdně.

Předmět, jehož náplň se bude utvářet během následujících dvou let, má v žácích vzbudit zájem o technické obory, má je seznámit s moderními informačními a digitálními technologiemi, základy robotiky a vše převádět do praxe. Studie vydaná Národním ústavem pro vzdělávání zmiňuje „počítačem ovládaná zařízení na zpracování materiálů (CNC), 3D tiskárny a laserové technologie“.

Vybavit školy potřebným zařízením bude náročný a nákladný proces. Obchodní příležitost zde vycítila společnost Alza a vyhlašuje zápůjční program pro školy zaměřený na výuku 3D tisku. Akreditovaným školám nabízí bezplatné zapůjčení tiskárny Creality ENDER 3 na tři měsíce.  Zájemci z řad základních a středních škol se mohou přihlásit do 20. prosince 2019 v sekci Pro školy a stát. Po uplynutí tříměsíční testovací lhůty se školy rozhodnou, zda tiskárnu vrátí, nebo odkoupí za 4 100 Kč bez DPH.

Alza také vyhlašuje soutěž o 22 tiskáren. Pro účast mohou školy využít právě i z Alzy zapůjčené tiskárny – stačí, aby na ní učitel s žáky vytvořili libovolný 3D model podle zadaných parametrů a zaslali jej spolu se souborem modelu a fotografiemi z procesu na adresu Alzy nejpozději do 20. 12. 2019. Před Vánocemi pak komise vybere nejpovedenější výtvory.

Váš názor Další článek: DxO má nové logo a metodiku. Počítá i s nočním režimem a širokoúhlým objektivem

Témata článku: Technologie, 3D tisk, Výuka, Předmět, Pro školy, Technik, CNC, Moderní technologie


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 27

Vyzkoušeli jsme 45W nabíjení u Galaxy Note10+. Z nuly na sto dobijete za...

Vyzkoušeli jsme 45W nabíjení u Galaxy Note10+. Z nuly na sto dobijete za...

** Již při představení Samsungu Galaxy Note10+ nás zaujala podpora rychlého 45W kabelového dobíjení ** Nabíječka nám již dorazila do redakce, doba nabíjení je však velkým zklamáním ** Nevěřte tomu, co se píše jinde, přinášíme kompletní test na dvou různých modelech s přesnými časy

Martin Chroust, Jakub Michlovský | 32