Skvělý multitasking Magic UX: Největší změna v ovládání mobilu od zmizení Home Buttonu

S iPhonem X zmizelo domovské tlačítko a na jeho místa nastoupila gesta. Líbila se, a tak řešení obšlehl i Google. A to je asi tak nejvíc, co se v oblasti ovládání mobilních platforem za poslední roky stalo. Další změnu slibuje přinést Magic UX od britského studia Special Project.

Magic UX využívá technologie pro rozšířenou realitu, ale docela nenápadně a výsledek vypadá doslova magicky. Vychází přitom ze zkušeností z reálného života, kdy máte na svém stole více předmětů, jejichž použití mezi sebou potřebujete kombinovat.

Magic UX v akci:

Gestem „pin“ tak spuštěnou aplikaci uzamknete na daném místě pracovní plochy, přičemž pohybem telefonu do strany zobrazíte další aplikace. Tu si opět uzamknete tam, kde potřebujete. Počet otevřených aplikací není nijak limitován a vy se mezi nimi přepínáte pouhým přesouváním telefonu. Ideálně tak využijete plnou pracovní plochu vašeho stolu. Počítá se i s intuitivním přenášením obsahu z jedné aplikace do druhé, vložení obrázku do mailu je otázkou sekundy a jediného pohybu mobilu v prostoru.

Celé dohromady to vypadá až moc úžasně. Při použití na pracovišti jistě takové rozhraní smysl dává, „za pochodu“ však mohou AR technologie narazit na své limity. I tak si od něho ale jeho tvůrci hodně slibují. Nechali si jej totiž patentovat a již jednají s předními technologickými společnostmi, kterým jej chtějí nabídnout.

Dokážete rychleji vložit fotku do e-mailu?

Via BGR.com

Diskuze (12) Další článek: Hlasový překladač Langie je kapesní polyglot ve vašich službách

Témata článku: Technologie, Smartphony, Aplikace, Koncepty, Rozšířená realita, AR, Uživatelské prostředí, Mobil, Jediný pohyb, Multitasking, Pracovní plocha, Spuštěná aplikace, Mobilní platforma, Největší změna, Zmizení, Domovské tlačítko, Ovládání, Reálný život, Home Buttonu


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 10

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

** Sony výrazně zmodernizovalo vlajkový model ** OLED displej patří mezi nejlepší na trhu ** Opět se zlepšil i fotoaparát

Jan Láska | 101